W ręce SOK trafili posiadacze marihuany i amfetaminy

W ostatni weekend funkcjonariusze z Komend Regionalnych Straży Ochrony Kolei we Wrocławiu i Białymstoku, podczas wykonywania ustawowych zadań na obszarze kolejowym ujęli trzy osoby podejrzane o posiadanie środków odurzających. Dwie pierwsze z nich to obywatele Białorusi, którzy wpadli podczas prowadzonych działań ,,Dzikie Przejścia’’. Trzeci mężczyzna wpadł na poczekalni dworcowej w Białymstoku ukrywając narkotyki w butelce po piwie. Mężczyźni zostali ujęci, za tego typu przestępstwo, grozi im kara pozbawienia wolności nawet do lat 3.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
28 marca 2023
Drukuj
Pobierz
W ręce SOK trafili posiadacze marihuany i amfetaminy

W sobotę, 25 marca br. jako pierwsi zostali ujęci 23 i 33-letni obywatele Białorusi, podczas prowadzonych działań pod kryptonimem ,,Dzikie Przejścia’’ przez funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej we Wrocławiu na terenie stacji kolejowej Wrocław Gądów. Mężczyźni przechodzili przez tory w miejscu zabronionym. W związku z popełnionym wykroczeniem funkcjonariusze SOK podjęli interwencję, w trakcie której ich podejrzenia wzbudziła także unosząca się w powietrzu woń, typowa i charakterystyczna dla palonej marihuany. Dodatkowo okazało się, że obywatele Białorusi mają przy sobie dwa woreczki foliowe z suszem roślinnym. W celu udaremnienia ucieczki wobec ujętych zastosowano środki przymusu bezpośredniego.

Przeprowadzone policyjne badanie potwierdziło, że zabezpieczone środki to marihuana. W sumie mundurowi zabezpieczyli 2,96 grama narkotyku. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Komisariat Kolejowy Policji we Wrocławiu.

Natomiast w niedzielę, wieczorem funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Białymstoku zwrócili uwagą na mężczyznę przebywającego na terenie poczekalni dworcowej w Białymstoku. Młody człowiek zachowywał się nerwowo, rozglądał się dookoła. W ręku trzymał butelkę z piwem. Funkcjonariusze SOK postanowili więc wylegitymować go. 31-letni mężczyzna na widok funkcjonariuszy wyrzucił butelkę do śmietnika. Ale to nie uszło uwadze mundurowym. Sprawdzili zawartość butelki, szybko wyszło na jaw, że w środku jest torebka foliowa, a w niej biały proszek. Wobec ujętego mieszkańca Szepietowa zastosowano środki przymusu bezpośredniego.

Policyjne czynności potwierdziły podejrzenia patrolu SOK, ujęty mieszkaniec Szepietowa miał przy sobie 1,09 grama amfetaminy. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Wysokiem Mazowieckiem. Za posiadanie narkotyków grozi im kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X