Straż Ochrony Kolei czuwa nad bezpieczeństwem uczestników Pol’And’Rock Festival

Blisko 100 funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei wspieranych przez Mobilne Centra Monitoringu czuwa nad bezpieczeństwem podróżnych podczas trwającego Pol’And’Rock Festival w Kostrzynie nad Odrą.
Autor tekstu
Straż Ochrony Kolei
Data dodania
2 sierpnia 2019
Drukuj
Pobierz
Straż Ochrony Kolei czuwa nad bezpieczeństwem uczestników Pol’And’Rock Festival

W zabezpieczeniu tegorocznego Pol’And’Rock Festival w Kostrzynie nad Odrą  zaangażowanych jest łącznie 100 funkcjonariuszy SOK, którzy czuwają nad bezpieczeństwem podróżujących uczestników imprezy. Zarówno na stacjach pośrednich, jak i w samym Kostrzynie funkcjonariusze zwracają uwagę na wszelkie zagrożenia zdrowia i życia, oraz czuwają nad ładem i porządkiem publicznym zarówno w dzień, jak i w nocy.

Do działań zabezpieczających Straż Ochrony Kolei używa trzech samochodów MCM (Mobilne Centrum  Monitoringu) – są to specjalistyczne pojazdy służbowe wyposażone w system kamer dziennych i nocnych. Pojazdy MCM, dzięki wyposażeniu w radiotelefoniczną łączność konwencjonalną, rejestrację obrazu monitoringu oraz możliwość obróbki nagrań na miejscu, świetnie sprawdzają się jako mobilne centra dowodzenia.

Funkcjonariusze SOK udzielają porad i informacji uczestnikom festiwalu, w większości spotykają się z sympatią, pozdrowieniami i z reguły uprzejmym zachowaniem. Od dnia 30 lipca br. do chwili obecnej, poza trzema interwencjami wobec osób zakłócających ład i porządek publiczny, Straż Ochrony Kolei nie odnotowała zdarzeń zagrażających bezpieczeństwu podróżnych. Akcja SOK potrwa do 5 sierpnia 2019 r.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X