Międzynarodowe warsztaty K9 z udziałem białostockiej SOK

Centralny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji ,,BOA’’, przy współpracy z Samodzielnym Pododdziałem Kontrterrorystyczny Policji z Białegostoku, zorganizował międzynarodowe warsztaty K9 dla psów przeznaczonych do działań bojowych. W policyjnym przedsięwzięciu uczestniczyła Komenda Regionalna Straży Ochrony Kolei w Białymstoku.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
18 listopada 2023
Drukuj
Pobierz
Międzynarodowe warsztaty K9 z udziałem białostockiej SOK

Zakończyły się zorganizowane w Białymstoku międzynarodowe ćwiczenia psów służbowych przeznaczonych do działań bojowych. Uczestniczyły w nich zespoły policyjne i wojskowe Aras, YPT z Litwy, Omega z Łotwy, RAPID z Estonii, KSK, SEK Berlin z Niemiec, Eko Cobra z Austrii, Lucko z Chorwacji, SPKP z całej Polski, które posiadają psy bojowe, JWK Lubliniec, KWP Gdańsk, KWP Białystok, KWP Kraków,  CPKP ,,BOA’’ oraz Straż Ochrony Kolei wraz ze Służbą Więzienną.

Warsztaty K9 zostały zorganizowane przez Centralny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji ,,BOA’’ i Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji z Białegostoku. Ćwiczenia zostały przeprowadzone na obiektach infrastruktury miejskiej oraz kolejowej w Białymstoku i okolicach. Podczas zajęć symulacje odbyły się w warunkach jak najbardziej zbliżonych do realnych. Całość ćwiczeń odbywała się na podstawie scenariuszy przygotowanych na różnych poziomach trudności.

Międzynarodowe warsztaty dla psów bojowych miały na celu przygotowanie ich do służby w obiektach infrastruktury krytycznej, w których brak jest możliwości użycia broni palnej. W trakcie wspólnych ćwiczeń wykorzystano również wagony osobowe stacjonujące na bocznicy kolejowej w Białystoku. Funkcjonariusze oraz żołnierze wszystkich służb i formacji mundurowych zarówno z  kraju, jak i z zagranicy doskonalili również umiejętności obronne swoich psów służbowych. Ważnym elementem warsztatów była wymiana doświadczeń.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X