Listy gratulacyjne z okazji 104. rocznicy powołania Straży Ochrony Kolei

23 listopada 2022 roku w Warszawie odbyła się Centralna Uroczystość z okazji 104. rocznicy Straży Ochrony Kolei. Z tej okazji Goście, którzy nie mogli uczestniczyć osobiście w obchodach Święta SOK skierowali na ręce Pana Komendanta Głównego Straży Ochrony Kolei dr. inż. Józefa Hałyka listy gratulacyjne, w których wskazywali na znaczącą rolę Straży Ochrony Kolei w systemie bezpieczeństwa publicznego państwa oraz wskazywali na jej szczytne tradycje i kultywowanie najwyższych wartości przez funkcjonariuszy SOK.
Text author
insp. Piotr Żłobicki
Date added
25 listopada 2022
Print
Download
Listy gratulacyjne z okazji 104. rocznicy powołania Straży Ochrony Kolei

W dniu 23 listopada br. miały miejsce Centralne Obchody 104. rocznicy powołania Straży Ochrony Kolei. Z tej okazji listy gratulacyjne na ręce Komendanta Głównego SOK dr inż. Józefa Hałyka skierowali m.in. Pan Marek Kuchciński – Minister – Członek Rady Ministrów i Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i Pan Bogdan Rzońca – Poseł do Parlamentu Europejskiego.

Obaj Panowie w listach odwołali się do początków powstawania Straży Ochrony Kolei i jej wieloletniej tradycji sięgającej pierwszych dni Niepodległej Polski. Podkreślone zostało również znaczenie Straży Ochrony Kolei we współczesnym systemie bezpieczeństwa. „Szczególnie w trakcie kryzysów, które wydarzyły się w ostatnim czasie, Państwa wkład w zapewnienie bezpiecznego funkcjonowania naszej ojczyzny był – i jest- nieoceniony.” –  napisał między innymi Pan Minister Marek Kuchciński w swoich słowach skierowanych do Pana Komendanta Głównego SOK. 

Panowie złożyli podziękowania za profesjonalizm i zaangażowanie funkcjonariuszy SOK, za ich codzienną służbę i oddanie. Jak wskazał Pan Poseł Bogdan Rzońca: „Jest to najlepszy dowód współczesnego patriotyzmu, przykład etosu poświęcenia się drugiemu człowiekowi”.

Obchody z okazji kolejnych rocznic SOK na stałe wpisały się w tradycję SOK. Podczas każdej z uroczystości funkcjonariusze SOK oddają hołd swoim poprzednikom, którzy przed nimi tworzyli chlubną historię formacji.  

Share on Facebook
Share on X