Funkcjonariusz Straży Ochrony Kolei „Zasłużony dla zdrowia narodu”

Przemysław Tobuch – funkcjonariusz SOK z Posterunku w Kostrzynie nad Odrą został wyróżniony odznaczeniem „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Przemek oddał już ponad 30 litrów krwi.
Autor tekstu
Straż Ochrony Kolei
Data dodania
4 czerwca 2019
Drukuj
Pobierz
Funkcjonariusz Straży Ochrony Kolei „Zasłużony dla zdrowia narodu”

Odznaka „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu” przysługuje dawcom krwi, którzy oddali co najmniej 20 litrów krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość jej składników. Przemysław Tobuch wyróżniony odznaczeniem nadanym przez Ministra Zdrowia, oddał już ponad 30 litrów krwi oraz jej składników.

Uroczystość z okazji wręczenia odznaczeń „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu” odbyła się dnia 1 czerwca 2019 r. w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie. Patronat honorowy nad uroczystością objęli: Prezydent Miasta Szczecin i Wojewoda Zachodniopomorski.

Przemysław Tobuch jest funkcjonariuszem Straży Ochrony Kolei, na co dzień pełni służbę na Posterunku w Kostrzynie nad Odrą. Posada wiele zainteresowań i pasji. W wolnych chwilach pomaga jako ratownik-wolontariusz, aktywnie uczestniczy w działaniach Ochotniczej Straży Pożarnej w Boleszkowicach, jest także instruktorem strzelectwa w Straży Ochrony Kolei.

Pełniąc służbę w Straży Ochrony Kolei zetknąłem się z sytuacjami zagrożenia zdrowia lub życia. Niejednokrotnie bywałem na miejscu groźnych wypadków. Wiem, że moja krew może uratować komuś życie” – mówi strażnik Przemysław Tobuch z Posterunku SOK w Kostrzynie nad Odrą.

Odznaka „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu” to polskie resortowe odznaczenie w formie odznaki, która ustanowiona została 22 sierpnia 1997 i jest nadawana od 2005 roku honorowym dawcom krwi. W uznaniu wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa odznaka jest jednostopniowa i może być nadawana tylko raz w życiu. Odznakę nadaje minister właściwy do spraw zdrowia.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X