Złodzieje węgla ujęci przez funkcjonariuszy GOI SOK w Katowicach

Funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei w Katowicach ujęli na gorącym uczynku dwóch sprawców kradzieży węgla, usypanego wcześniej z wagonów kolejowych. Złodzieje zapakowali do worków ponad tonę tego ,,czarnego złota’’. Teraz odpowiedzą przed sądem.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
12 września 2023
Drukuj
Pobierz
Złodzieje węgla ujęci przez funkcjonariuszy GOI SOK w Katowicach

Do zdarzenia doszło w poniedziałek przy torach na szlaku kolejowym Mysłowice – Stawiska. Funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Katowicach ujęli na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy kradli węgiel z terenu kolejowego.

Mężczyźni mieli już przygotowane ponad tonę węgla do wywiezienia, zapakowanego do 40 worków. Wobec jednego z ujętych sprawców kradzieży zastosowano środki przymusu bezpośredniego. Jak ustalili funkcjonariusze GOI SOK odzyskany węgiel pochodził z powstałego wcześniej usypu z pociągu towarowego relacji KWK Brzeszcze – Kostrzyn.

Ujęci to 30 i 47-letni mieszkańcy Mysłowic. Obaj mężczyźni niebawem stanął przed sądem. Odzyskane w całości mienie wróciło już do swojego właściciela. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Komenda Regionalna Straży Ochrony Kolei w Katowicach.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X