Złodzieje węgla staną przed Sądem Rejonowym w Bytomiu

Podczas ostatniej nocy na terenie stacji kolejowej w Bytomiu funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z bytomskiej grupy operacyjno-interwencyjnej, prowadząc działania przeciw kradzieżowe „Bezpieczny Szlak XII”, ujęli na gorącym uczynku dwóch sprawców. Kradziony przez nich węgiel pochodził z powstałego wcześniej usypu z pociągu relacji Katowice Muchowiec Staszic – Kostrzyn. 35 i 38-letni złodzieje zdążyli zapakować do worków blisko pół tony tego „czarnego złota”. Mieszkańcy Bytomia nie unikną kary i staną przed Sądem.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
14 grudnia 2023
Drukuj
Pobierz
Złodzieje węgla staną przed Sądem Rejonowym w Bytomiu

Do zdarzenia doszło około 1:00 w nocy na torach stacji PKP Bytom. Funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei w Bytomiu w trakcie prowadzonych działań przeciw kradzieżowych pod kryptonimem „Bezpieczny szlak XII” ujęli na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy kradli węgiel z terenu kolejowego.

35 i 38-latkowie wynosili worki z węglem poza obszar kolejowy w kierunku ul. Rostka. Mundurowi odzyskali łącznie 8 worków o masie blisko 500 kg. W dalszym toku czynności ustalono, ze odzyskany węgiel pochodzi z powstałego wcześniej  usypu z pociągu towarowego relacji Katowice Muchowiec Staszic – Kostrzyn.

O wszystkim powiadomiono Komisariat III Policji w Bytomiu. Dalsze czynności prowadzi Posterunek Straży Ochrony Kolei w Bytomiu. Ujęci mieszkańcy Bytomia odpowiedzą teraz za kradzież węgla przed Sądem Rejonowym w Bytomiu.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X