Złodzieje kół samochodowych ujęci przez SOK

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z gdańskiej komendy namierzyli i ujęli trzech mężczyzn w wieku 22, 28 i 29 lat oraz 16 i 21-latkę, podejrzanych o kradzież kół z dwóch wypożyczonych osobówek marki Renault Arkana. Mundurowi odzyskali wszystkie koła na aluminiowych felgach. Straty oszacowano na kwotę około 2 tysięcy złotych. Za popełnione przestępstwo sprawcom grozi kara do 5 lat więzienia.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
11 stycznia 2024
Drukuj
Pobierz
Złodzieje kół samochodowych ujęci przez SOK

Całe zajście zaczęło się 10 stycznia wieczorem w rejonie stacji towarowej Gdańsk Południowy. Tam funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli pięć osób, które kradły koła z samochodów osobowych marki Renault Arkana. Sprawcami okazali się być mieszkańcy Gdańska w wieku 16, 21, 28 i 29 lat oraz 22-letni mieszkaniec gminy Kolbudy.

Interwencja i szybkie ujęcie złodziei na gorącym uczynku było możliwe dzięki spostrzegawczości strażników SOK. To oni zauważyli w krzakach stojące dwa pojazdy i podejrzanie zachowujące się osoby. W wyniku podjętych działań mundurowi ustali, że oba pojazdy są własnością największej w Polsce wypożyczalni samochodów – Traficar. Sprawcy specjalnie przyjechali na teren kolejowy, aby móc spokojnie wykręcić koła. Powiadomiono patrol Policji.

Mundurowi zabezpieczyli 4 odkręcone koła na aluminiowych felgach, jak również klucze samochodowe, podnośnik oraz bloczek betonowym, którym złodziej podkładali pod samochód po demontażu kół. Ponadto przy jednym z mężczyzn znaleziono znaczną ilość gotówki, około 5 tys. zł oraz kilkadziesiąt zdjęć z dokumentami tożsamości różnych osób, które prawdopodobnie służyły celów przestępczych.

Dalsze czynności prowadzi Komisariat I Policji w Gdańsku. Zebrany materiał dowodowy pozwoli na postawienie młodym osobom zarzutów kradzieży kół, których dokonywali wspólnie i w porozumieniu. Teraz grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X