Złodzieje koksu staną przed Sądem

Podczas niedzielnej obserwacji torów szlakowych Bytom – Chorzów Stary funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z katowickiej grupy operacyjno-interwencyjnej, ujęli na gorącym uczynku trzech sprawców. Kradziony przez nich koks pochodził z pociągu relacji Zdzieszowice Zakład Koksowe - Dąbrowa Górnicza Towarowa. 28, 31 i 41-letni złodzieje zdążyli zapakować do worków blisko ćwierć tony koksu. Mieszkańcy Bytomia nie unikną kary i staną przed Sądem.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
22 stycznia 2024
Drukuj
Pobierz
Złodzieje koksu staną przed Sądem

Do zdarzenia doszło przed godziną 11:00 w dzień na szlaku kolejowym Bytom – Chorzów Stary. Funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei w Katowicach w trakcie prowadzonej obserwacji obszaru kolejowego ujęli na gorącym uczynku trzech  mężczyzn, którzy kradli koks z torów kolejowych.

28, 31 i 41-latkowie wynosili worki z koksem do zaparkowanego w pobliżu samochodu osobowego marki Mitsubishi Outlander, który miał służyć do wywiezienia cennego towaru. Mundurowi odzyskali łącznie 5 worków o masie ponad 200 kg. W dalszym toku czynności ustalono, że odzyskany koks pochodzi z powstałego wcześniej usypu z pociągu towarowego relacji Zdzieszowice Zakład Koksowe – Dąbrowa Górnicza Towarowa

O wszystkim powiadomiono Komisariat III Policji w Bytomiu. Dalsze czynności prowadzi Posterunek Straży Ochrony Kolei w Bytomiu. Ujęci mieszkańcy Bytomia odpowiedzą teraz za kradzież koksu przed Sądem Rejonowym w Bytomiu.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X