Złodzieje kabli kolejowych złapani na gorącym uczynku przez patrol SOK

W dniu 11 lutego 2023 roku funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Warszawie podczas patrolu szlaku Warszawa Wschodnia Towarowa – Warszawa Rembertów ujęli na gorącym uczynku dwóch sprawców kradzieży ponad 10 metrów bieżących kabla zasilającego urządzenia sterowania ruchem kolejowym (SRK). Teraz mężczyźni odpowiedzą za kradzież, która mogła doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji w ruchu kolejowym.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
13 lutego 2023
Drukuj
Pobierz
Złodzieje kabli kolejowych złapani na gorącym uczynku przez patrol SOK

W sobotę, 11 lutego br. funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej SOK w Warszawie podczas zmotoryzowanego patrolu szlaku linii nr 546 Warszawa Wschodnia Towarowa – Warszawa Rembertów ujęli na gorącym uczynku dwie osoby, które wykopały z ziemi i pocięły na kawałki przewody kolejowe. Do chwili przybycia patrolu SOK mężczyźni zdążyli wyciąć siekierą ponad 10 metrów bieżących kabla zasilającego urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Zabezpieczono narzędzia służące do odkopania i wycięcia kabli SRK.

Sprawców kradzieży wraz z zabezpieczonymi narzędziami przekazano przybyłym na miejsce funkcjonariuszom Policji z Komisariatu Warszawa Targówek, celem dalszych czynności. Odzyskane mienie kolejowe zostało przekazane pracownikom Sekcji Eksploatacji PKP Polskie Linie Kolejowe Warszawa Wschód.

Przypominamy, że za uszkodzenie, zniszczenie, zabór lub uczynienie niezdatnym do użytku części sieci infrastruktury oraz linii kolejowej, powodując przez to zakłócanie całości lub części sieci albo linii zgodnie z art. 254a Kodeksu Karnego grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X