Złapany na gorącym uczynku jak kradł paliwo z cysterny

W dniu 8 grudnia 2022 roku funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Gdańsku ujęli na gorącym uczynku mężczyznę, który podjął się próby kradzieży oleju napędowego ze składu pociągu. Funkcjonariusze SOK udaremnili kradzież około 50 litrów paliwa.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
9 grudnia 2022
Drukuj
Pobierz
Złapany na gorącym uczynku jak kradł paliwo z cysterny

W czwartek, 8 grudnia br. funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Gdańsku, podczas patrolu stacji Gdańsk Olszynka zauważyli mężczyznę, który spuszcza paliwo z cysterny stojącej w składzie pociągu relacji Koluszki – Gdańsk Olszynka. Na widok mundurowych sprawca próbował zbiec z miejsca kradzieży, jednak funkcjonariusze SOK po krótkim pościgu udaremnili ucieczkę ujmując mężczyznę. Do czasu przybycia patrolu SOK 47-latek zdążył spuścić około 50 litrów oleju napędowego, który przelewał z cysterny wprost do kanistrów i plastikowych pojemników.

Na miejsce zdarzenia przybyła grupa dochodzeniowo-śledcza z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, która zabezpieczyła skradzione paliwo. Ujęty mężczyzna został przekazany funkcjonariuszom z Komisariatu II w Gdańsku, który prowadzi dalsze czynności w tej sprawie.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X