Zdewastował lampę oświetleniową na peronie

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Muszyny ujęli 65 letniego kierowcę autobusu, który podczas cofania zniszczył lampę oświetleniową na peronie. W wyniku zdarzenia powstały straty sięgające około 8 tysięcy złotych. Dzięki szybkiej reakcji sokistów, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. będą mogły odzyskać koszty naprawy uszkodzonej infrastruktury.
Autor tekstu
st. insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
29 maja 2026
Drukuj
Pobierz
Zdewastował lampę oświetleniową na peronie

Do zdarzenia doszło w środę, 27 maja br., na stacji kolejowej Krynica‑Zdrój. Kierowca autobusu, wykonując manewr cofania, uderzył w latarnię peronową. Konstrukcja złamała się u podstawy i przewróciła na tory, po których odbywa się regularny ruch pociągów.

Funkcjonariusze SOK natychmiast podjęli interwencję. PGE Energetyka usunęła z torów uszkodzone elementy oświetlenia, a Zakład Linii Kolejowych w Nowym Sączu odzyska koszty naprawy z polisy sprawcy. Okazał się nim 65‑letni mieszkaniec powiatu strzyżowskiego. Straty oszacowano na około 8 tysięcy złotych.

Uszkodzenie infrastruktury oświetleniowej na terenach kolejowych może prowadzić do ograniczenia widoczności w rejonie dworców, stacji i peronów, zwiększając ryzyko kolizji i wypadków, a także sprzyjając innym zagrożeniom w słabo oświetlonych miejscach.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X