Zdążyli na czas i uratowali kobiecie życie

Dyżurny chełmskiego Posterunku Straży Ochrony Kolei otrzymał zgłoszenie z którego wynikało, że kobieta przebywająca na torach szlakowych Chełm – Chełm Wschodni chce popełnić samobójstwo. Funkcjonariusze SOK, którzy pełnili w tym dniu służbę wykazali się błyskawicznym działaniem. 36-latka znajdowała się w kryzysie emocjonalnym, konieczna była interwencja pogotowia ratunkowego.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
29 stycznia 2024
Drukuj
Pobierz
Zdążyli na czas i uratowali kobiecie życie

W minioną sobotę dyżurny z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Chełmie odebrał telefon z informacją, że młoda kobieta zamierza rzucić się pod pociąg na szlaku kolejowym Chełm – Chełm Wschodni. Wiadomość ta została przekazana patrolowi SOK, który natychmiast rozpoczął poszukiwania kobiety.

Działania SOK szybko przyniosły efekty. W odległości około 180 metrów od tzw. przejazdu kowelskiego na linii 7 zauważyli sylwetkę kobiety stojącej na torach. Mundurowi siłą ściągnęli kobietę z torowiska w bezpieczne miejsce. Ta jednak była pobudzona i wyrywała się funkcjonariuszom.

Na miejsce wezwano policję i pogotowie ratunkowe, które przewiozło 36-letnią mieszkankę Chełma do specjalistycznego szpitala, gdzie otoczono ją opieką medyczną. Pomoc przyszła w samą porę. Chwilę później, podczas oczekiwania na przyjazd karetki pogotowia, po torach przejechał pociąg towarowy.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X