Zarzuty dla dwóch mężczyzn, którzy kradli kable telekomunikacyjne na kolei

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Posterunku w Bukownie ujęli dwóch obywateli Ukrainy, którzy na szlaku kolejowym Olkusz - Bukowno kradli kable telekomunikacyjne należące do PKP TELKOM. Policja w Bukownie postawiła już im zarzuty kradzieży. Straty sięgają ponad 20 tysięcy złotych.
Autor tekstu
Straż Ochrony Kolei
Data dodania
7 czerwca 2024
Drukuj
Pobierz
Zarzuty dla dwóch mężczyzn, którzy kradli kable telekomunikacyjne na kolei

Odpowiedzialni za kradzież to dwaj obywatele Ukrainy w wieku  38 i 42 lat. Mężczyźni zostali ujęci przez funkcjonariuszy z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Bukownie, po tym jak otrzymali oni zgłoszenie o przerwaniu ciągłości sygnału na szlaku kolejowym Olkusz – Bukowno. Następnie o zdarzeniu funkcjonariusze SOK powiadomili Komisariat Policji w Bukownie.

Na miejscu policjanci przeszukali samochód osobowy marki HYUNDAI TUSCON, którym poruszali się mężczyźni na obszarze kolejowym i natrafili w nim na pocięty miedziany kabel telekomunikacyjny o długości około 10 metrów, pochodzący z przestępstwa. Mężczyźni trafili do komisariatu, gdzie dalszą sprawą zajęli się śledczy.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci przedstawili im zarzuty kradzieży kabli kolejowych TKD należących do PKP TELKOM. W tym przypadku zastosowano również przepis szczególny, który ze względu na zakłócenie ruchu kolejowego zwiększa zagrożenie karą. Mężczyznom grozi teraz do ośmiu lat więzienia.

Źródło/Foto: Małopolska Policja

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X