Wzmożone działania Straży Ochrony Kolei w okresie Świąt Wielkanocnych

W okresie przedświątecznym i Świąt Wielkanocnych Straż Ochrony Kolei zadba o bezpieczeństwo osób podróżujących koleją. Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei będą strzec porządku publicznego w pociągach, a także na stacjach i szlakach kolejowych.
Autor tekstu
Straż Ochrony Kolei
Data dodania
15 kwietnia 2022
Drukuj
Pobierz
Wzmożone działania Straży Ochrony Kolei w okresie Świąt Wielkanocnych

W okresie przedświątecznym i w okresie Świąt Wielkanocnych od 15 do 18 kwietnia br., nad bezpieczeństwem podróżnych na stacjach i w pociągach będzie czuwać blisko 3 000 funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei. Każdego dnia na obszarze całego kraju służbę będzie pełniło ponad 350 patroli SOK.

Szczególnym nadzorem funkcjonariusze SOK obejmą pociągi pasażerskie. Patrole SOK zabezpieczą przejazd około 1400 pociągów, gdzie jak co roku w okresie świątecznym przewiduje się wzmożoną ilość podróżnych. Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei będą dbać o porządek publiczny i bezpieczeństwo, także na szlakach kolejowych, wykorzystując nowoczesne środki techniczne i sprzęt techniczny, między innymi Mobilne Centra Monitoringu, noktowizory, termowizory, lornetki i foto pułapki. W służbie funkcjonariuszy SOK wspierać będzie także ponad 90 psów służbowych.

Straż Ochrony Kolei apeluje do osób przebywających na obszarze kolejowym o rozwagę, rozsądek i zachowanie szczególnej ostrożności, ponieważ przedświąteczny pośpiech i wzmożona ilość podróżnych mogą sprzyjać powstawaniu niebezpiecznych zdarzeń. Przypominamy podróżnym, aby nie pozostawiali swojego bagażu bez opieki, a wartościowe rzeczy posiadali zawsze przy sobie.

Każde zaobserwowane zagrożenie na obszarze kolejowym należy zgłaszać na całodobowy numer alarmowy Straży Ochrony Kolei – (22) 474 00 00.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X