Wykolejone wagony z olejem napędowym

Funkcjonariusze Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Warszawie zabezpieczają odcinek szlaku kolejowego Tarczyn – Czachówek Zachodni, gdzie wczoraj doszło do wykolejenia cystern przewożących olej napędowy. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Na miejscu pracują Państwowa Straż Pożarna oraz Policja.
Autor tekstu
st. insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
4 lutego 2026
Drukuj
Pobierz
Wykolejone wagony z olejem napędowym

Do wypadku doszło w nocy 3 lutego br. Dyżurny warszawskiego posterunku SOK na Odolanach otrzymał zgłoszenie, że podczas przejazdu pociągu relacji Szczecin Port Centralny – Chełm Wschodni (przez miejscowość Jaroszowa Wola w powiecie piaseczyńskim), przewożącego olej napędowy w cysternach, z nieustalonych dotąd przyczyn trzy wagony wypadły z torów, a sześć kolejnych spadło z nasypu. Skład liczył łącznie 35 cystern wypełnionych paliwem.

Na miejsce skierowano Straż Ochrony Kolei oraz służby ratownicze. Na szczęście żaden ze zbiorników nie uległ rozszczelnieniu. Funkcjonariusze z Komendy Regionalnej SOK w Warszawie, we współpracy z pozostałymi służbami, zabezpieczają teren zdarzenia. Trwają działania związane z wypompowaniem oleju napędowego z wykolejonych cystern oraz podnoszeniem przewróconych wagonów na tory.

Powołano Państwową Komisję Badania Wypadków Kolejowych, która wspólnie z Policją ustala przyczyny i okoliczności zdarzenia.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X