Wyjątkowe spotkanie funkcjonariuszy SOK w chełmskim Domu Małych Dzieci

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z chełmskiego posterunku odwiedzili „Dom Małych Dzieci” w Chełmie. Pretekstem do spotkania był niedawno obchodzony „Dzień Dziecka” oraz zbliżające się wakacje. Podczas wizyty dzieci poznały podstawowe zasady bezpieczeństwa na obszarze kolejowym. Mundurowi przekazali również prezenty dla podopiecznych zebrane z inicjatywy starszego strażnika Łukasza Panasiuka.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
7 czerwca 2024
Drukuj
Pobierz
Wyjątkowe spotkanie funkcjonariuszy SOK w chełmskim Domu Małych Dzieci

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei pełniący na co dzień służbę w Posterunku SOK w Chełmie odwiedzili dzieci przebywające w Domu Dziecka. W trakcie spotkania mundurowi poruszyli kwestię bezpieczeństwa na dworcach kolejowych i w pociągach, a także odpowiedzialności prawnej nieletnich.

Starszy strażnik Łukasz Panasiuk i starszy strażnik Konrad Skiba, wykonując swoje codzienne obowiązki służbowe, przeprowadzają w placówkach oświatowych liczne spotkania z dziećmi i młodzieżą. Mają one na celu rozpowszechnianie, utrwalanie i zdobywanie wiedzy na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Jednak nie tylko przekazywanie wiedzy leży w kompetencjach funkcjonariuszy SOK. Z inicjatywy st. str. Łukasza Panasiuka, zorganizowana została koleżeńska zbiórka na rzecz podopiecznych z „Domu Małych Dzieci” w Chełmie. Wśród podarowanych prezentów znalazły się m.in. pluszowe misie oraz przeróżne słodkości.

Jest to pierwsza tego typu akcja zorganizowana przez Posterunek Straży Ochrony Kolei w Chełmie. W Domu Małych Dzieci aktualnie przebywa 60 podopiecznych w różnym wieku. Radość maluchów ze spotkania z funkcjonariuszami oraz otrzymanych prezentów była nie do opisania.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X