Wspólne świętowanie na pikniku KAS i Ministerstwa Finansów z okazji Dnia Dziecka i 20-lecia Polski w UE

W niedzielę w Warszawie z okazji Dnia Dziecka i 20-lecia Polski w Unii Europejskiej odbył się piknik zorganizowany przez Krajową Administrację Skarbową oraz Ministerstwo Finansów. Minister Finansów Andrzej Domański i Zastępca Szefa KAS Małgorzata Krok gościli na dziedzińcu Ministerstwa Finansów setki osób z całej Polski. Był to dobry czas, aby tuż przed wakacjami wspólnie przypomnieć sobie oraz uczyć najmłodszych bezpiecznych zachowań podczas letniego wypoczynku. Na evencie oczywiście nie mogło zabraknąć funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei, którzy podczas rozmów z dziećmi i młodzieżą przekazywali wiedzę o tym, jak bezpiecznie poruszać się na obszarze kolejowym, na dworcach i podczas podróży pociągiem.
Autor tekstu
Straż Ochrony Kolei
Data dodania
14 czerwca 2024
Drukuj
Pobierz
Wspólne świętowanie na pikniku KAS i Ministerstwa Finansów z okazji Dnia Dziecka i 20-lecia Polski w UE

W tym wyjątkowym dniu uczestnicy pikniku mogli odwiedzić stoisko promocyjne Straży Ochrony Kolei. Funkcjonariusze SOK udzielali informacji, dotyczących bezpiecznego poruszania się na obszarze kolejowym oraz prawidłowego zachowania się m.in. na przejazdach i przejściach kolejowych, na dworcach PKP i w pociągu, a także jak postępować w sytuacjach kryzysowych. Każdy z uczestników pikniku miał również okazję zobaczyć z bliska pojazdy i sprzęt służbowy SOK. Stoisko naszej formacji odwiedził Minister Finansów Andrzej Domański.

Dla najmłodszych przygotowano ponadto gry i zabawy, a w nagrodę można było otrzymać drobne upominki z logiem SOK. Niemałą atrakcją podczas imprezy był również pokaz wyszkolenia psa służbowego o imieniu Baster, który zgromadził wielką rzeszę widzów. Kolejki chętnych ustawiły się, by zwiedzić od środka Mobilne Centrum Monitoringu (MCM) – pojazd obserwacyjny SOK do zadań specjalnych. Maskotka naszej formacji owczarek SOKuś umilał czas najmłodszym i jak zawsze został mocno wyściskany przez miluśkich.

Uczestnicy pikniku mieli szansę zdobyć informację z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz właściwego zachowania się w sytuacjach potencjalnie zagrażających. Swoją wiedzą dzielili się przedstawiciele KAS, SCS, SOK, SG, SW, ITD, PSP i Policji, którzy zaprezentowali m.in. zasady bezpiecznego poruszania się pieszych i rowerzystów, zasady obowiązujące w czasie podróży pociągiem, wypoczynku nad wodą, techniki udzielania pierwszej pomocy oraz wyszkolenia psów służbowych. Ponadto uczestnicy wydarzenia mogli zobaczyć sprzęt, jakim posługują się obecnie wszystkie formacje odpowiedzialne w Polsce za bezpieczeństwo.

Organizatorem wydarzenia była Krajowa Administracja Skarbowa i Ministerstwo Finansów.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X