Wspólne działania SOK, Policji i SG na rzecz bezpieczeństwa w transporcie kolejowym

Dwudniowa akcja "Aktywna Tarcza" prowadzona przez funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei we współpracy z policjantami i strażnikami granicznymi jest częścią szerokiej międzynarodowej inicjatywy organizowanej przez RAILPOL - międzynarodowe stowarzyszenie organizacji policyjnych w Europie.
Autor tekstu
Straż Ochrony Kolei
Data dodania
4 lipca 2024
Drukuj
Pobierz
Wspólne działania SOK, Policji i SG na rzecz bezpieczeństwa w transporcie kolejowym

Na terenie całego kraju funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei, Policji i Straży Granicznej połączyli siły. W dniach od 27 do 29 czerwca 2024 roku przeprowadzili wspólnie działania na obszarach kolejowych. „Aktywna Tarcza” to skoordynowane działania prowadzone w krajach członkowskich organizacji RAILPOL – European Association of Railway Police Forces, które mają przede wszystkim wzmacniać międzynarodową współpracę służb mundurowych w Europie.

Głównym celem jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa poprzez zapobieganie i wykrywanie najpoważniejszych zjawisk kryminalnych w sektorze kolejowym, zwalczanie przestępczości na kolei, a także kontrola przepisów porządkowych obowiązujących na obszarach kolejowych.

Sokiści wraz policjantami i strażnikami granicznymi w ramach kolejowych działań zwracali szczególną uwagę na zachowania, które mogłyby wskazywać na możliwość popełnienia czynów zabronionych, takich jak kradzież na szkodę podróżnych, kradzież metali, nielegalny pobyt czy przestępczość narkotykową.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X