Wspólne ćwiczenia przewodników psów służbowych SOK i Policji na terenie ŁKA

14 maja 2026 roku na zapleczu technicznym Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej odbyły się wspólne ćwiczenia przewodników psów służbowych Straży Ochrony Kolei oraz Policji. W szkoleniu uczestniczyło 17 funkcjonariuszy, 13 psów służbowych oraz 4 pozorantów.
Autor tekstu
st. insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
19 maja 2026
Drukuj
Pobierz
Wspólne ćwiczenia przewodników psów służbowych SOK i Policji na terenie ŁKA

Ćwiczenia zostały zorganizowane przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi we współpracy z Komendą Regionalną Straży Ochrony Kolei w Łodzi. Policję reprezentowało 11 funkcjonariuszy z 8 psami służbowymi, w tym patrolowo‑tropiącymi oraz wyspecjalizowanymi w wykrywaniu narkotyków. Straż Ochrony Kolei wystawiła 6 funkcjonariuszy z 5 psami patrolowo‑obronnymi.

Zakres szkolenia obejmował m.in.:

  • kontrolę środków transportu zbiorowego i pomieszczeń technicznych,
  • wyszukiwanie środków odurzających,
  • przeszukiwanie wagonów kolejowych,
  • ćwiczenia z zakresu posłuszeństwa psów,
  • działania interwencyjne w warunkach kolejowych,
  • współpracę między służbami podczas sytuacji zagrożenia.

Celem ćwiczeń było doskonalenie koordynacji działań, wymiana doświadczeń oraz zwiększenie skuteczności interwencji prowadzonych na terenach kolejowych.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X