Wrocławska GOI SOK udaremniła kradzież sieci trakcyjnej

Wrocławscy funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z grupy operacyjno-interwencyjnej podczas działań przeciwkradzieżowych na torach szlakowych Głogów – Kłobuczyn udaremnili kradzież sieci trakcyjnej. Ujęty na gorącym uczynku 20-letni złodziej wyciął łącznie 700 metrów drutu jezdnego i liny nośnej. Ponadto okazało, że sprawca kradzieży był poszukiwany przez Wydział Kryminalny Komendy Powiatowej Policji w Głogowie za podobne przestępstwa.
Autor tekstu
Straż Ochrony Kolei
Data dodania
27 czerwca 2024
Drukuj
Pobierz
Wrocławska GOI SOK udaremniła kradzież sieci trakcyjnej

W trakcie prowadzonych działań przeciwkradzieżowych funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei we Wrocławiu pełnili patrol na szlaku kolejowym Głogów – Kłobuczyn. Podczas prowadzonych czynności sokiści zauważyli mężczyznę, który dokonywał demontażu elementów sieci trakcyjnej na nieczynnym torze nr 208.

Na widok mundurowych mężczyzna usiłował zbiec, lecz po krótkim pościgu został ujęty przez funkcjonariuszy GOI. Wobec sprawcy zastosowano środki przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej i kajdanek. Mężczyzna składował pocięte przy pomocy nożyc do cięcia metalu elementy infrastruktury kolejowej. 350 metrów drutu jezdnego oraz 350 metrów liny nośnej – łącznie 700 metrów sieci trakcyjnej.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informacyjnych okazało się że ujęty 20-letni złodziej był poszukiwany przez głogowskich policjantów z Wydziału Kryminalnego za kradzieże mienia. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Głogowie. Przypominamy, że zgodnie z art. 254a KK zamach na urządzenia infrastruktury kolejowej zagrożony jest karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X