Wielki sukces funkcjonariuszki SOK na Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych WPC  

Strażnik Adrianna Kozłowska – funkcjonariuszka Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej w Katowicach zdobyła 2 złote medale w X Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych WPC w Wyciskaniu Sztangi Leżąc RAW. To nie jej pierwszy w tym roku udział w tego typu zawodach zakończony tak ogromnym sukcesem.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
23 maja 2024
Drukuj
Pobierz
Wielki sukces funkcjonariuszki SOK na Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych WPC  

W dniach 27-28 kwietnia 2024 roku w obiektach kompleksu hotelowego Terminal we Wrocławiu odbyły się jubileuszowe X Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc RAW oraz VII Mistrzostwa Polski w Wyciskaniu Leżąc RAW i EQ Federacji WPC Polska. Naszą formację reprezentowała str. Adrianna Kozłowska, która zdobyła dwa złote medale. W mistrzostwach wzięło udział blisko 300 zawodniczek i zawodników, wśród których nie mogło zabraknąć przedstawiciela Straży Ochrony Kolei, który mocno zaznaczyła swoją obecność zajmując miejsce na najwyższym podium.

Funkcjonariuszka katowickiej komendy regionalnej Straży Ochrony Kolei w X Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc RAW w swojej kategorii  wagowej zdobyła dwa złote medale. Dodatkowo pobiła swój nowy rekord życiowy, gdyż udało się jej wycisnąć na sztandze 87.5 kg.

Przypomnijmy, str . Adrianna Kozłowska, jako trójboistka startuje w ogólnopolskich turniejach już od 9 lat. W tym roku startowała w Mistrzostwach Polski WFF w Wyciskaniu Sztangi Leżąc RAW, które odbyły się w Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie, gdzie dwukrotnie stanęła na najwyższym podium, zdobywając 1 miejsce w kategorii służb mundurowych, 1 miejsce w kategorii wagowej i wiekowej oraz 2 miejsce w kategorii open. Ponadto ustanowiła nowy rekord Polski służb mundurowych, wyciskając sztangę ważącą 85 kg. W 2022 roku zdobyła srebrny medal w kategorii do 90 kg, podnosząc sztangę 135 kg w II Mistrzostwach Służb Mundurowych w martwym ciągu RAW we Wrocławiu. Natomiast w 2020 roku zdobyła trzecie miejsce na Otwartych Mistrzostwach Polski WPC w Trójboju Siłowym we Wrocławiu. Od ponad 2 lat służy w SOK jako funkcjonariusz liniowy w Komendzie Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Katowicach.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X