Wielki piknik służb mundurowych w Kobylej Górze

W dniu 08.05.2022 r. w Kobylej Górze w województwie Wielkopolskim odbył się Wielki Piknik Służb. W wydarzeniu wspólnie z przedstawicielami innych formacji mundurowych udział wzięli funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei, którzy zaprezentowali nowoczesny sprzęt używany w codziennej służbie.
Autor tekstu
Straż Ochrony Kolei
Data dodania
10 maja 2022
Drukuj
Pobierz
Wielki piknik służb mundurowych w Kobylej Górze

W niedzielę, 8 maja br. w Kobylej Górze odbył się Wielki Piknik Służb, skoordynowany przez Grupę Poszukiwawczo – Ratowniczą „Szukamy i Ratujemy” przy wsparciu Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych im. gen. Bronisława Kwiatkowskiego. Wydarzenie poprzedziło największe w kraju manewry poszukiwawczo – ratownicze „Nocny Tropiciel 2022”, które odbędą się
11 maja na terenie Kobylej Góry i okolic.

W pikniku udział wzięli przedstawiciele wielu formacji mundurowych, w tym m.in.: Straży Ochrony Kolei, Wojska Polskiego, Policji, Straży Pożarnej, Służby Więziennej, Inspekcji Transportu Drogowego oraz Ratownictwa Medycznego.

Na stanowisku Straży Ochrony Kolei można było obejrzeć nowoczesny sprzęt, środki techniczne i wyposażenie, które wykorzystywane jest przez formację w codziennej służbie na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa na obszarze kolejowym. Funkcjonariusze SOK zaprezentowali liczną flotę samochodową oraz posiadane wyposażenie, takie jak np. noktowizory, termowizory czy środki przymusu bezpośredniego. Bardzo duże zainteresowanie uczestników pikniku wzbudziła prezentacja Mobilnego Centrum Monitoringu Straży Ochrony Kolei, które wspomaga funkcjonariuszy SOK podczas prowadzonych działań przeciw kradzieżowych, działań porządkowych  na przejazdach kolejowo –drogowych, jak również przy zabezpieczaniu imprez masowych. Niemałą atrakcją podczas imprezy był również pokaz wyszkolenia psów służbowych, który zgromadził wielką rzeszę odbiorców.

Wielki Piknik Służb był świetną okazją dla osób, które chciały zobaczyć jak wygląda codzienna służba ratowników
i funkcjonariuszy służb mundurowych, którzy tego dnia wystawili ponad 30 stanowisk. Zwiedzając namioty przygotowane przez formacje mundurowe licznie zgromadzona widownia miała możliwość  przyjrzeć się z bliska i zapoznać się z działaniem specjalistycznego sprzętu używanego przez funkcjonariuszy formacji mundurowych w codziennej służbie.  

Patronat nad imprezą objęła Pani Marlena Maląg – Minister Rodziny i Polityki Społecznej, która podczas wydarzenia wskazała, jak istotna dla bezpieczeństwa Naszego kraju jest zgodna kooperacja wszystkich służb: “Kiedy Ukraina broni się bohatersko przed najeźdźcą, walczy o bezpieczeństwo Europy i świata ważne jest połączenie sił wszystkich służb. Tutaj w wielkopolskiej Kobylej Górze spotykamy się po to, aby pokazać, jaką siłę mają wszystkie służby, które połączone działają w tym trudnym czasie”.

W Kobylej Górze obecny był także Pan Mikołaj Pawlak – Rzecznik Praw Dziecka, który podziękował przedstawicielom służb za budowanie poczucia bezpieczeństwa. “Chronicie nas i nasze dzieci a jednocześnie budujecie też nasze poczucie patriotyzmu” – zaakcentował.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X