Warszawska SOK podejmuje działania podczas meczu eliminacyjnego Mistrzostw Europy na Stadionie Narodowym

Dzisiaj na stadionie Narodowym w Warszawie reprezentacja Polski w piłce nożnej rozegra ostatni mecz w ramach tegorocznych eliminacji do mistrzostw Europy przeciwko Czechom. Funkcjonariusze SOK zapewnią bezpieczną podróż i pobyt kibiców polskich oraz czeskich na warszawskich dworcach. Straż Ochrony Kolei jest doskonale przygotowana do tego typu imprez masowych.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
17 listopada 2023
Drukuj
Pobierz
Warszawska SOK podejmuje działania podczas meczu eliminacyjnego Mistrzostw Europy na Stadionie Narodowym

W związku z piątkowym meczem biało-czerwonych z reprezentacją Czech, Komenda Regionalna Straży Ochrony Kolei w Warszawie przeprowadzi działania prewencyjno-porządkowe na terenie stacji, przystanków, dworców oraz obiektów strategicznych warszawskiego węzła kolejowego. Działania SOK mają na celu zapewnienie właściwego poziomu bezpieczeństwa i porządku publicznego na obszarze kolejowym w trakcie przemieszczania się uczestników imprezy.

Ze względu na lokalizację Stadionu Narodowego, w bezpośrednim sąsiedztwie obszaru kolejowego tzw. linii średnicowej, będzie więcej patroli SOK na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Centralna. Dodatkowym nadzorem zostaną objęte pociągi podmiejskie i dalekobieżne. Priorytetem funkcjonariuszy SOK będzie zabezpieczenie pociągu specjalnego ,,Puma Express’’ relacji Bohumin – Warszawa Grochów z kibicami reprezentacji Czech, który wjedzie do stacji kolejowej Warszawa Wschodnia.

W zabezpieczeniu obszaru kolejowego udział weźmie ponad 40 funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei z warszawskiej komendy, wyposażonych w najnowocześniejszy sprzęt i środki łączności oraz kilkanaście pojazdów służbowych. Ich działania wspierane będą przez Mobilne Centrum Monitoringu z kamerami stacjonarnymi i przenośnymi, dzięki czemu większy teren objęty będzie pod stałą obserwacją. Nasi funkcjonariusze będą także wspierani przez policjantów.

Dodatkowo przy wykorzystaniu Systemu Ewidencji Pracy Eksploatacyjnej (SEPE), Centrum Zarzadzania Kryzysowego (CZK0) oraz monitoringu CCTV studio Warszawa Wschodnia, monitorowany będzie obszar kolejowy. Służba dyżurna SOK na bieżąco będzie współpracować z dyżurnym stołecznej Policji. Kierujący działaniami odpowiedzialny będzie za realizację na poszczególnych odcinkach pozostając w stałym kontakcie z dowódcą zabezpieczenia z ramienia Komendy Stołecznej Policji oraz Kolejowego Komisariatu Policji.

Funkcjonariusze SOK będą dbali o bezpieczeństwo kibiców zarówno podczas przemieszczania się z dworców na stadion, jak i powrotu z imprezy sportowej do pociągów. Funkcjonariusze zabezpieczą cały warszawski węzeł kolejowy w szczególności przystanek osobowy Warszawa Stadion, aby osoby które przybyły na mecz mogły bez żadnych przeszkód wrócić do domów. Mundurowi będą na bieżąco reagować na wszystkie przypadki łamania prawa.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X