W pociągu relacji Częstochowa – Kielce pijana matka opiekowała się dzieckiem

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei we Włoszczowie interweniowali wobec pijanej matki, która opiekowała się 5-letnią dziewczynką. 32-letnia kobieta miała dwa promile alkoholu w organizmie. Dziecko trafiło pod opiekę policjantów. Za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo nieodpowiedzialnej matce może grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
19 czerwca 2023
Drukuj
Pobierz
W pociągu relacji Częstochowa – Kielce pijana matka opiekowała się dzieckiem

Do zdarzenia doszło w miniony weekend w pociągu relacji Częstochowa – Kielce. Dyżurny zmiany z Posterunku Straży Ochrony Kolei we Włoszczowie został poinformowany przez oficera dyżurnego Policji, że w pociągu znajduje się nietrzeźwa matka z dzieckiem. Niezwłocznie na miejsce skierowano patrol SOK.

Funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei po przybyciu do stacji Włoszczowa Północ podjęli interwencję wobec nietrzeźwej kobiety wskazanej przez kierownika pociągu. 32-letnia matka podróżująca z 5-letnią dziewczynką zachowywała się wulgarnie wobec funkcjonariuszy i obsługi pociągu oraz miała spore problemy z utrzymaniem równowagi. Mundurowi zaopiekowali się dzieckiem, gdyż kobieta nie mogła dalej sprawować opieki nad swoją córeczką oraz wezwali na miejsce patrol Policji.

Badanie stanu trzeźwości wykazało, że nieodpowiedzialna matka z Częstochowy mająca pod opieką dziecko miała 2 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze SOK przekazali nietrzeźwą matką wraz z jej dzieckiem funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie. Zapewne o dalszym losie kobiety i jej córki zadecyduje sąd. Skandaliczne zachowanie matki dziewczynki mogło doprowadzić do tragedii, ale na szczęście dzięki funkcjonariuszom SOK i kierownikowi pociągu do niej nie doszło, a dziecko jest całe i zdrowe.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X