W plecaku miał blisko 100 gram narkotyków

Ujawnieniem prawie 100 gramów marihuany i amfetaminy oraz ujęciem ich właściciela zakończył się wspólny patrol funkcjonariusza Straży Ochrony Kolei i policjantów na peronie pierwszym w stacji Kolumna. Mundurowi zainteresowali się mężczyzną śpiącym na ławce. Podczas podjętej interwencji zachowywał się on bardzo nerwowo. 37-latek w związku z naruszeniem Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Autor tekstu
Straż Ochrony Kolei
Data dodania
2 lipca 2024
Drukuj
Pobierz
W plecaku miał blisko 100 gram narkotyków

W niedzielę, 30 czerwca 2024 roku, funkcjonariusz Straży Ochrony Kolei z Posterunku SOK Zduńska Wola – Karsznice pełnił służbę z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Łasku. Mundurowi w ramach współpracy dbali o bezpieczeństwo podróżujących koleją i kontrolowali dworce PKP.  Około godziny 10:30 podczas patrolu pieszego na peronie w Kolumnie zwrócili uwagę na mężczyznę, który spał na jednej z ławek pod wiatą przystankową. Mężczyzna po chwili się przebudził, a gdy zauważył stojących przed nim funkcjonariuszy zaczął zachowywać się nerwowo. Nietypowe zachowanie 37-latka, a w szczególności jego pobudzenie i nielogiczna mowa, zasugerowały interweniującym na miejscu funkcjonariuszom, że może coś się za tym kryć. Podczas legitymowania mężczyzna kilkukrotnie wprowadzał mundurowych w błąd co to swojej tożsamości. Powód jego zachowania szybko wyszedł na jaw. W trakcie kontroli osobistej mężczyzny, w jednej z kieszeni jego spodni policjant znalazł foliowe zawiniątko z zawartością białego proszku. Następnie mundurowi przystąpili do sprawdzenia plecaka 37-latka, w którym również w torebkach foliowych znajdowały się substancje zakazane w postaci zielonego suszu roślinnego oraz skrystalizowanej białej substancji. Interwencja zakończyła się zatrzymaniem mężczyzny i przewiezieniem go do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Po sprawdzeniu posiadanych przez mężczyznę substancji policyjnym narkotesterem i zważeniu ich okazało się, że są to narkotyki o łącznej wadze prawie 100 gram.

W poniedziałek mundurowi doprowadzili podejrzanego do prokuratury, gdzie na podstawie zgromadzonego przez śledczych materiału dowodowego usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. 37-letni mieszkaniec Ostrowa Świętokrzyskiego odpowie za posiadanie narkotyków w postaci 58 gramów marihuany oraz 37 gramów amfetaminy. O jego najbliższej przyszłości zadecyduje teraz sąd. Dodatkowo za wprowadzenie funkcjonariuszy w błąd co do swojej tożsamości, mężczyzna został ukarany mandatem karnym w kwocie 500 złotych.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych zagrożone jest karą nawet 3 lat pozbawienia wolności. W przypadku posiadania ich znacznej ilości kara ta może sięgnąć nawet 10 lat więzienia.

Źródło/Foto. KPP w Łasku

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X