Ujęcie sprawcy kradzieży sieci trakcyjnej

W dniu 16.05.2022r. w stacji Bielsko Biała Zachód funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli sprawcę kradzieży elementów infrastruktury kolejowej. Mężczyzna wyciął 30 metrów drutu jezdnego oraz 90 metrów linii nośnej.
Autor tekstu
Straż Ochrony Kolei
Data dodania
19 maja 2022
Drukuj
Pobierz
Ujęcie sprawcy kradzieży sieci trakcyjnej

W dniu 16 maja br. Do dyżurnego zmiany Posterunku Straży Ochrony Kolei w Czechowicach Dziedzicach otrzymano zgłoszenie, że na torach w stacji Bielsko Biała Zachód przebywają dwie osoby postronne. Skierowany na wskazane miejsce patrol Straży Ochrony Kolei z Posterunku SOK w Czechowicach Dziedzicach lokalizacjał ww. osoby w czasie, gdy przygotowywały się do zabrania pociętych elementów sieci trakcyjnej.

Po podjęciu interwencji jeden ze sprawców kradzieży został ujęty przez funkcjonariuszy SOK, natomiast drugi mężczyzna zbiegł. Podczas oględzin stwierdzono, że wycięte zostało około 40 metrów bieżących drutu jezdnego oraz 90 metrów bieżących liny nośnej. Po przeszukaniu przyległego terenu funkcjonariusze SOK odnaleźli przygotowane do kradzieży, pocięte na ok. 1,5 metrowe kawałki i powiązane w wiązki elementy sieci trakcyjnej, a także nożyce do cięcia drutu i torbę plastikowych opasek zaciskowych.

Sprawca kradzieży został przekazany przybyłemu na miejsce zdarzenia patrolowi z III Komisariatu Policji w Bielsku Białej, gdzie prowadzone są dalsze czynności w sprawie.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X