Ujęcie sprawców kradzieży paliwa

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei oraz Policji, 25 lipca 2022 roku, ujęli trzech mężczyzn, którzy podjęli się próby kradzieży oleju napędowego ze składu pociągu. Mundurowi udaremnili kradzież około 20 litrów paliwa.
Autor tekstu
Straż Ochrony Kolei
Data dodania
27 lipca 2022
Drukuj
Pobierz
Ujęcie sprawców kradzieży paliwa

W poniedziałek, 25 lipca br., do dyżurnego zmiany Posterunku Straży Ochrony Kolei w Inowrocławiu trafiła informacja, że na szlaku Mimowola – Jaksice miała miejsce próba kradzieży paliwa ze stojącej tam cysterny. W rejon zgłoszenia niezwłocznie wysłano patrol zmotoryzowany funkcjonariuszy SOK. O zdarzeniu powiadomiono także Komendę Powiatową Policji w Inowrocławiu.

Na miejscu funkcjonariusze SOK ujawnili pozrywane plomby zabezpieczające na trzech wagonach oraz ślady rozlanego oleju napędowego. Podczas penetracje terenu mundurowi znaleźli trzy 20-litrowe, plastikowe pojemniki, z których jeden był wypełniony paliwem. Następnie napotkali dwóch mężczyzn ze śladami oleju napędowego na odzieży o silnym zapachu.  Po przybyciu na miejsce policjantów z Inowrocławia ujawniono trzeciego ukrywającego się sprawcę.

Sprawcy kradzieży zostali przekazani funkcjonariuszom Policji z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu, gdzie przeprowadzone zostały dalsze czynności w sprawie.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X