Ujęcie nielegalnych emigrantów dzięki wspólnej akcji funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei i Straży Granicznej

W dniu 26 grudnia 2022 roku funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Białymstoku, pełniący służbę w rejonie Kuźnicy Białostockiej, otrzymali powiadomienie od dyżurnego placówki Straży Granicznej o nielegalnym przekroczeniu granicy Państwa. W trakcie obserwacji szlaku funkcjonariusze SOK wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej ujęli 11 osób pochodzących z Syrii i Egiptu.
Autor tekstu
st. insp. Monika Komaszewska
Data dodania
27 grudnia 2022
Drukuj
Pobierz
Ujęcie nielegalnych emigrantów dzięki wspólnej akcji funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei i Straży Granicznej

W poniedziałek 26 grudnia br., dyżurny placówki Straży Granicznej powiadomił służbę dyżurną Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Białymstoku o nielegalnym przekroczeniu granicy Państwa.. Informacja o nielegalnych migrantach została przekazana Funkcjonariuszom Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Białymstoku, pełniącym w tym czasie służbę w patrolu zmotoryzowanym w rejonie Kuźnicy Białostockiej.W trakcie obserwacji szlaku kolejowego przy użyciu termowizora zauważyli grupę osób znajdujących się pod mostem kolejowym. Funkcjonariusze SOK, wspólnie z wezwanymi na miejsce funkcjonariuszami Straży Granicznej, ujęli grupę 11 osób pochodzących z Syrii i Egiptu, nielegalnie przebywających na terytorium Rzeczpospolitej.

Osoby ujęte nie posiadały żadnych dokumentów tożsamości. Zostały przekazane funkcjonariuszom Straży Granicznej celem prowadzenia dalszego postepowania w sprawie nielegalnego przekroczenia granicy RP. .

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X