Ujawniono przewody linii kolejowej na skupie złomu w ramach akcji RAW – RAILPOL 

W ramach akcji RAW – RAILPOL pt. „Tydzień Zapobiegania Przestępczości” funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei w Żaganiu wspólnie z przedstawicielem PKP Polskie Linie Kolejowe S. A. prowadzili działania kontrolne w punktach skupu złomu i metali kolorowych. Na jednym z nich ujawnili przewody TKD zasilające urządzenia samoczynnej sygnalizacji przejazdowej (SSP). Dane sprawcy kradzieży ustalono na podstawie dokumentacji prowadzonej na złomowisku.
Text author
insp. Piotr Żłobicki
Date added
11 kwietnia 2024
Print
Download
Ujawniono przewody linii kolejowej na skupie złomu w ramach akcji RAW – RAILPOL 

Przedwczoraj, 9 kwietnia br. w trakcie kontroli jednego z punktów złomu i metali kolorowych na terenie powiatu żarskiego, funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Żaganiu wspólnie z pracownikiem PKP PLK z Sekcji Eksploatacji w Czerwieńsku odnaleźli skradziony przewód TKD zasilający urządzenia SSP. Kabel był już pocięty i podzielony na osobne elementy metalowe, ołowiane oraz miedziane o łącznej wadze około 300 kg. Powiadomiono Policję i PKP Telkol.

W dalszym toku czynności przedstawiciel spółki PKP Telkol potwierdził, że odzyskane mienie pochodzi z linii kolejowej. Mundurowi na podstawie dokumentacji prowadzonej w punkcie skupu złomu ustalili sprawcę kradzieży kabla kolejowego. Koszty odtworzenia skradzionego przewodu wynoszą ponad 2000 zł. Dalsze czynności dochodzeniowo-śledcze prowadzi komisariat Policji w Jasieniu.

Share on Facebook
Share on X