Ujawniono elementy kolejowe na skupie złomu w ramach ogólnopolskiej akcji ,,Infrastruktura’’

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei w ramach ogólnopolskiej akcji ,,Infrastruktura’’ przeprowadzili kontrole w kieleckich składnicach złomu. W stertach skupowanych surowców wtórnych, mundurowi poszukiwali przedmiotów pochodzących z kradzieży dokonywanych na obszarze kolejowym. Funkcjonariusze SOK ujawnili około 1500 kg elementów pochodzenia kolejowego w postaci klocków hamulcowych. Sprawdzono również dokumentację złomowiska na podstawie której ustalono sprawców kradzieży.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
15 czerwca 2023
Drukuj
Pobierz
Ujawniono elementy kolejowe na skupie złomu w ramach ogólnopolskiej akcji ,,Infrastruktura’’

W czwartek, 15 czerwca br. w trakcie kontroli jednego z punktów skupu złomu i metali kolorowych na terenie miasta Kielce, funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Kielcach ujawnili około 1500 kg klocków hamulcowych pochodzenia kolejowego. Działania kontrolne prowadzone były w ramach ogólnopolskiej akcji pod kryptonimem ,,Infrastruktura’’.

Na podstawie dokumentacji prowadzonej przez właściciela złomowiska ustalono sprzedających. W trakcie prowadzonych czynności ustalono także, że odzyskane mienie kolejowe należy do Sekcji Eksploatacji PKP Polskie Linie Kolejowe S. A. w Sitkówka Nowiny. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Komisariat IV Policji w Kielcach.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X