Uderzyła w twarz 16-latkę, bo ta wytknęła jej obsceniczne zachowanie

W dniu 21 marca 2023 roku dyżurny zmiany z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Gnieźnie otrzymał zgłoszenie o szarpaninie, do której doszło na peronie stacji kolejowej Gniezno. Funkcjonariusze SOK ujęli agresywną 32-latkę, która uderzyła nieletnią osobę, gdy ta zwróciła jej uwagę o gorszącym zachowaniu w miejscu publicznym. Jej występek zagrożony jest karą do jednego roku pozbawienia wolności.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
23 marca 2023
Drukuj
Pobierz
Uderzyła w twarz 16-latkę, bo ta wytknęła jej obsceniczne zachowanie

We wtorek, 21 marca br. dyżurny ruchu stacji Gniezno powiadomił telefonicznie dyżurnego zmiany z Posterunku SOK w Gnieźnie o szarpaninie dwóch osób postronnych na peronie nr 2 w stacji PKP Gniezno. Na miejsce niezwłocznie skierowano funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei z Posterunku w Gnieździe.

Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze SOK ujęli 32-letnią kobietę, która naruszyła nietykalność cielesną 16-latki. Ze względu na bardzo agresywne zachowanie ujętej, zastosowano środki przymusu bezpośredniego. Mundurowi ustalili, że 16-letnia mieszkanka Kłecka zwróciła grzecznie uwagę 32-latce, że w miejscu publicznym załatwiała swoje potrzeby fizjologiczne. Kobieta zrobiła się agresywna, zaczęła krzyczeć i obrażać nastolatkę, po czym uderzyła ją ręką w twarz. Osoba poszkodowana odmówiła udzielenia pomocy medycznej. O zajściu powiadomiono Policję.

Ujętą mieszkankę Grodziska Mazowieckiego przekazano wezwanym na miejsce funkcjonariuszom Policji z Komendy Powiatowej w Gnieźnie, którzy prowadzą dalsze dochodzenie w sprawie.

Za naruszenie nietykalności cielesnej grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienie wolności do roku, natomiast nieobyczajny wybryk zagrożony jest karą aresztu, ograniczenia wolności, grzywny do 1500 złotych albo karze nagany.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X