Udaremnienie kradzieży węgla dzięki skutecznej współpracy Straży Ochrony Kolei i Policji

W dniu 29 listopada 2022 roku Komenda Regionalna Straży Ochrony Kolei w Katowicach otrzymała informację o kradzieży węgla w stacji Sumina. Błyskawicznie skierowani na miejsce funkcjonariusze SOK i Policji ujęli trzech sprawców kradzieży miału węglowego.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
1 grudnia 2022
Drukuj
Pobierz
Udaremnienie kradzieży węgla dzięki skutecznej współpracy Straży Ochrony Kolei i Policji

We wtorek 29 listopada br. komendant zmiany z Komendy Regionalnej SOK w Katowicach otrzymał informację telefoniczną z numeru alarmowego SOK o kradzieży węgla przez nieznanych sprawców w stacji Sumina. Na miejsce niezwłocznie skierowany został patrol funkcjonariuszy z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Rybniku. O zdarzeniu powiadomiono także Komisariat Policji w Gaszowicach.

Po przybyciu we wskazany rejon, funkcjonariusze SOK i Policji ujęli trzech sprawców kradzieży miału węglowego. Mężczyźni wynosili worki z miałem do zaparkowanego w pobliżu samochodu dostawczego marki Fiat Ducato, który miał służyć do wywiezienia towaru. Mundurowi odzyskali łącznie 41 worków z miałem węglowym o masie ponad jednej tony.

W dalszym toku czynności służbowych funkcjonariusze SOK ustalili, że odzyskany miał węglowy pochodzi z powstałego wcześniej usypu na szlaku Sławięcice – Leszczyny.

Ujęci mężczyźni zostali przekazani do dyspozycji Komisariatu Policji w Gaszowicach, gdzie prowadzone są dalsze czynności w sprawie. Odzyskany miał węglowy zostanie zwrócony Śląskiemu Zakładowi PKP Cargo w Tarnowskich Górach.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X