Uciekli z ośrodka – wpadli na stacji kolejowej w Katowicach

Dwaj nastolatkowie w wieku 16 i 17 lat uciekli z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kaletach. Jak się okazało swój wolny czas poza ośrodkiem spędzali na terenie stacji kolejowej w Katowicach. Zostali ujęci przez funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei i przekazani policjantom, którzy odwieźli ich do placówki.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
17 kwietnia 2024
Drukuj
Pobierz
Uciekli z ośrodka – wpadli na stacji kolejowej w Katowicach

We wtorek, 16 kwietnia funkcjonariusze katowickiej Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei podczas interwencji w przejściu podziemnym dla pieszych odnaleźli poszukiwanych nastolatków. Obaj byli mocno wyczerpani i zdyszani, co dawało funkcjonariuszom uzasadnione przypuszczenia, że mają coś na sumieniu. Młodzi mężczyźni w wieku 16 i 17 lat oświadczyli mundurowym, że uciekli z ośrodka wychowawczego.

Jak się okazało mówili prawdę, bowiem wszystko zostało potwierdzone, po sprawdzeniu w policyjnych systemach. Nastolatkowie samowolnie oddalili się z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kaletach, w związku z czym zostały wszczęte za nimi poszukiwania.

Ujętych uciekinierów przekazano funkcjonariuszom z Komisariatu VI Policji w Katowicach Śródmieście, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie. Nastolatkowie poniosą teraz konsekwencje związane z samodzielnym oddaleniem się z placówki.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X