Terroryzował bronią podróżnych w pociągu – interweniowała Straż Ochrony Kolei

W dniu 13 stycznia 2023 roku funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Tarnowie podczas prowadzonych działań porządkowych w ramach operacji ,,Puchar Świata w Skokach Narciarskich Zakopane 2023’’ na terenie stacji Zakopane Spyrkówka zostali zaalarmowani przez przerażoną kobietę, że w pociągu relacji Warszawa Centralna – Zakopane przebywa mężczyzna uzbrojony w broń palną i grozi pozbawieniem życia innym podróżnym. Funkcjonariusze błyskawicznie obezwładnili agresywnego mężczyznę używając środków przymusu bezpośredniego.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
17 stycznia 2023
Drukuj
Pobierz
Terroryzował bronią podróżnych w pociągu – interweniowała Straż Ochrony Kolei

W piątek, 13 stycznia br. w trakcie zabezpieczania tymczasowej stacji Zakopane Spyrkówka pod kątem zapewnienia bezpieczeństwa w związku z masowym napływem miłośników skoków narciarskich środkami transportu kolejowego do funkcjonariuszy Grupy Operacyjno-interwencyjnej z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Tarnowie dotarła informacja o awanturującym się mężczyźnie w pociągu relacji Warszawa Centralna – Zakopane, który grozi jednemu z podróżnych przedmiotem przypominającym broń palną.

Przypuszczając, że mężczyzna może dysponować prawdziwą bronią palną, patrol SOK potraktował sprawę jako priorytetową. Poinformowano również Komendę Powiatową Policji w Zakopanem. Dysponując rysopisem agresora, mundurowi natychmiast namierzyli go w wagonie. W trakcie próby  ujęcia, mężczyzna zachowywał się bardzo agresywnie, dlatego też funkcjonariusze zmuszeni byli  do użycia środków przymusu bezpośredniego w postaci chwytów obezwładniających i kajdanek. 

Po przesłuchaniu świadków zdarzenia, jak i samego poszkodowanego, funkcjonariusze SOK ustalili, że ujęty 43-latek podczas wywołanej przez niego sprzeczki, groził 40-letniemu mieszkańcowi Przemyśla, mierząc do niego z pistoletu. Sprawca posiadał przy sobie walizkę, w której funkcjonariusze Policji znaleźli pistolet gazowy do złudzenia przypominający prawdziwą broń palną Glock-17.

Mężczyzna został wraz z ,,gazówką’’ przekazany funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem, którzy prowadzą dalsze czynności wyjaśniające w sprawie. 43-latek wkrótce może usłyszeć zarzuty z artykułu 191 § 1 Kodeksu Karnego – kto stosuje przemoc wobec osoby lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia innej osoby do określonego działania, zaniechania lub znoszenia, polega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X