Szybka reakcja służb zapobiegła tragedii
Do zdarzenia doszło w poniedziałek (11.05.2026 r.) około godziny 11:30 na torach kolejowych przebiegających w pobliżu ogrodów działkowych na olsztyńskich Dajtkach. Dyżurny Posterunku Straży Ochrony Kolei w Olsztynie poprosił policjantów z Komendy Miejskiej Policji o wsparcie w sprawdzeniu tego odcinka torowiska – miały tam przebywać dwie osoby.
Skierowani na interwencję funkcjonariusze zastali na miejscu parę seniorów. Mężczyzna leżał między szynami i nie mógł samodzielnie się wydostać.
Policjanci podnieśli 90‑latka i przenieśli go w bezpieczne miejsce. Mężczyzna nie wymagał pomocy medycznej. Po chwili odpoczynku mógł wrócić wraz z żoną do domu. Z relacji seniorów wynikało, że znaleźli się na torowisku, ponieważ chcieli skrócić sobie drogę do swojego ogrodu działkowego.