Szybka i zdecydowana interwencja
18 maja br., około godziny 22:50, do komendanta zmiany Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Poznaniu zadzwonił dyżurny Lokalnego Centrum Sterowania. Pracownik PLK S.A. poinformował o osobie znajdującej się na czynnym torze. Ustalono, że mężczyzna wcześniej w ostatniej chwili uciekł przed nadjeżdżającym pociągiem POLREGIO.
Na wskazane miejsce skierowano patrol SOK. Po przeszukaniu terenu funkcjonariusze odnaleźli mężczyznę leżącego na torach. Natychmiast ściągnęli go z torowiska – tym razem tuż przed nadjeżdżającym pociągiem pasażerskim relacji Poznań Główny – Krzyż. Szybka i zdecydowana interwencja zapobiegła tragedii. 52‑latek oświadczył, że zamierzał odebrać sobie życie
Na miejsce wezwano Pogotowie Ratunkowe oraz Policję. Mężczyzna został przewieziony do szpitala.