Szybka i zdecydowana interwencja

Poznańscy funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei uratowali mężczyznę, który próbował odebrać sobie życie, kładąc się na torach kolejowych. 52 latek został ściągnięty z torowiska tuż przed nadjeżdżającym pociągiem Kolei Wielkopolskich, a następnie przewieziony do szpitala.
Autor tekstu
st. insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
19 maja 2026
Drukuj
Pobierz
Szybka i zdecydowana interwencja

18 maja br., około godziny 22:50, do komendanta zmiany Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Poznaniu zadzwonił dyżurny Lokalnego Centrum Sterowania. Pracownik PLK S.A. poinformował o osobie znajdującej się na czynnym torze. Ustalono, że mężczyzna wcześniej w ostatniej chwili uciekł przed nadjeżdżającym pociągiem POLREGIO.

Na wskazane miejsce skierowano patrol SOK. Po przeszukaniu terenu funkcjonariusze odnaleźli mężczyznę leżącego na torach. Natychmiast ściągnęli go z torowiska – tym razem tuż przed nadjeżdżającym pociągiem pasażerskim relacji Poznań Główny – Krzyż. Szybka i zdecydowana interwencja zapobiegła tragedii. 52‑latek oświadczył, że zamierzał odebrać sobie życie

Na miejsce wezwano Pogotowie Ratunkowe oraz Policję. Mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X