Szkolenie psów patrolowo-obronnych SOK i Policji

22 marca 2024 roku na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odbyło się szkolenie psów służbowych. Przedsięwzięcie zorganizowane zostało wspólnie przez poznańską Policję i Straż Ochrony Kolei. Zajęcia miały na celu doskonalenie taktyki działania w trakcie realizacji zadań służbowych. Colt, Cyklon, Camaro, Diablo, cztery psy patrolowo-obronne służące w Komendzie Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Poznaniu wraz ze swoimi przewodnikami ćwiczyli posłuszeństwo, szybkość reagowania i obronę przewodnika.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
26 marca 2024
Drukuj
Pobierz
Szkolenie psów patrolowo-obronnych SOK i Policji

W ćwiczeniach uczestniczyli funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Poznaniu i policjanci z Plutonu Przewodników Psów Służbowych Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu wraz ze swoimi pupilami, dla których był to doskonały moment do sprawdzenia siły i skuteczności działania. Tego rodzaju szkolenie umożliwiło dynamiczne i zbliżone do realiów symulowanie określonych zdarzeń. Przećwiczono elementy dynamicznego podejścia psa, wyszukiwanie przestępcy w zainscenizowanym labiryncie, prewencyjnego sprawdzenia osoby przez przewodnika z użyciem psa, jak również pościg z użyciem psa oraz przekazania osoby zatrzymanej w celu wykonania doprowadzenia.

W zajęciach udział wzięło 20 psów służbowych wraz ze swoimi przewodnikami – 16 psów policyjnych oraz 4 czworonogi SOK. Psy rozwijały swoje umiejętności podczas obrony przewodnika przed agresorem oraz umiejętnego ataku na pozoranta.

Przedsięwzięcie to było również doskonałą okazją do wymiany wzajemnych doświadczeń. Zdobyte nowe umiejętności przydadzą się w dalszym pełnieniu służby i skutecznym wykorzystaniu psów służbowych podczas realizacji codziennych zadań służbowych. W Komendzie Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Poznaniu służbę pełni 6 czworonożnych funkcjonariuszy. W przeważającej ilości są to niezastąpione owczarki niemieckie o specjalności patrolowo-obronnej.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X