Szkolenie czworonożnych funkcjonariuszy SOK i Policji

Na terenie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi, odbyło się szkolenie psów służbowych Straży Ochrony Kolei i Policji. Zajęcia miały na celu doskonalenie taktyki działania w trakcie realizacji zadań służbowych. Psy rozwijały swoje umiejętności w zakresie posłuszeństwa, pokonywania przeszkód, ataku na pozoranta. W ćwiczeniach wzięli udział wszyscy przewodnicy z Komendy Regionalnej SOK w Łodzi i całego garnizonu łódzkiego.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
6 października 2023
Drukuj
Pobierz
Szkolenie czworonożnych funkcjonariuszy SOK i Policji

W dniu 5 października 2023 roku, funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Łodzi i policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi na terenie Łódzkiego Oddziału Prewencji Policji uczestniczyli w szkoleniu dla przewodników służbowych wraz ze swoimi pupilami, dla których był to doskonały moment do sprawdzenia siły i skuteczności działania psów służbowych, jako środka przymusu bezpośredniego.

W zajęciach udział wzięło 15 psów służbowych wraz ze swoimi przewodnikami. Podczas szkolenia ćwiczono między innymi posłuszeństwo ogólne psa w tym: pokonywanie przeszkód, pracę węchową, przeszukanie terenu w celu odnalezienia ukrytego pozoranta, pościg psa bez kagańca za pozorantem i ochrona przewodnika podczas konwoju. Ponadto przećwiczono elementy z zakresu podejmowania interwencji w stosunku do agresywnych osób posiadających niebezpieczne przedmioty, które mogą stworzyć zagrożenia dla życia i zdrowia.

Sprawdzano również umiejętności przewodnika i psa służbowego w bezpośrednim użyciu czworonoga w stosunku do osób, które posiadają broń palną. Szkolenie pozwoliło zacieśnić współpracę z Policją, a także przećwiczyć elementy wykonywania wspólnych interwencji i prowadzenia czynności podczas zabezpieczania imprez masowych w tym meczy podwyższonego ryzyka.

Takie szkolenia przewodników SOK i Policji prowadzone są cyklicznie. Poprzez tego typu ćwiczenia doskonali się nabyte już umiejętności psów służbowych Straży Ochrony Kolei i Policji, a także utrzymuje ich sprawność fizyczną.

Źródło/Foto: Wydział Komunikacji Społecznej KWP w Łodzi

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X