Syryjczyk nielegalnie przekroczył granicę

Komenda Regionalna Straży Ochrony Kolei w Białymstoku oprócz swoich ustawowych zadań realizowanych na obszarze kolejowym, ujawnia również przypadki nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Jeden z takich incydentów miał miejsce na szlaku kolejowym Hajnówka – Czeremcha, kiedy to funkcjonariusze SOK z Posterunku w Czeremsze ujęli 30-letniego Syryjczyka.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
17 sierpnia 2023
Drukuj
Pobierz
Syryjczyk nielegalnie przekroczył granicę

Funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Czeremsze podczas zmotoryzowanego patrolu szlaku na odcinku Hajnówka – Czeremcha w miejscowości Dubicze Cerkiewne zauważyli podejrzanego mężczyznę, którego wygląd wskazywał na pochodzenie z krajów Bliskiego Wschodu. Po podjęciu interwencji przez mundurowych okazało się, że jest to Syryjczyk, który przekroczył granicę polsko-białoruską niezgodnie z przepisami prawa. Cudzoziemiec nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów uprawniających do pobytu na terytorium Polski.  

Ujętego 30-letniego obywatela Syrii przekazano funkcjonariuszom z Placówki Straży Granicznej w Dubiczach Cerkiewnych, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X