Święto Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych

W dniu 27 czerwca 2023 roku odbyły się uroczystości z okazji święta Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych z udziałem Szefa Ministerstwa Obrony Narodowej – Panem Mariuszem Błaszczakiem wraz z Dowódcą Generalnym RSZ generałem broni – Panem Wiesławem Kukułą. Obecni byli również przedstawiciele Wojska Polskiego i służb mundurowych. Komendanta Głównego Straży Ochrony Kolei podczas obchodów reprezentował Naczelnik Wydziału ds. bezpieczeństwa i obronności - Pan Adam Morawski. Uroczystość zakończyła defilada żołnierzy Pułku Reprezentacyjnego WP.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
27 czerwca 2023
Drukuj
Pobierz
Święto Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych

W uroczystości, która odbyła się po raz dziewiąty na placu apelowym w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych w Warszawie uczestniczyli m.in. Minister Obrony Narodowej – Pan Mariusz Błaszczak i Dowódca DGRSZ generał broni – Pan Wiesław Kukuła oraz przedstawiciele jednostek wojskowych, instytucji i służb mundurowych. Straż Ochrony Kolei reprezentował Naczelnik Wydziału ds. bezpieczeństwa i obronności – Pan Adam Morawski.

Podczas obchodów Minister Obrony Narodowej podziękował żołnierzom i pracownikom Dowództwa Generalnego Sił Zbrojnych za współtworzenie procesu rozbudowy polskiej armii. ,,Możemy być dumni, że tak dynamicznie rozwija się Wojsko Polskie, zarówno jeśli chodzi o liczebność, jak i proces modernizacji i to jest wielka zasługa Dowództwa Generalnego’’ – zaznaczył szef MON.

Natomiast Dowódca Generalny RSZ w swoim wystąpieniu podkreślił, że ,,obecnie przeprowadzamy największą transformację sił zbrojnych od lat, realizowane są programy modernizacyjne, a armia zwiększa swój potencjał osoby’’. ,,Zwycięstwo jest naszym przeznaczeniem’’ – na koniec dodał generał Kukuła.

Minister Obrony Narodowej – Pan Mariusz Błaszczak i generał broni Wiesław Kukuła wręczyli także zasłużonym żołnierzom i pracownikom medale, kordziki i odznaki honorowe, listy gratulacyjne oraz nadali tytuły ,,Zasłużony Żołnierz RP’’.

O uroczystą oprawę wydarzenia zadbała kompania honorowa składająca się z pododdziałów Wojsk Lądowych, Sił Powietrznych i Marynarki Wojennej, a także Orkiestra Reprezentacyjna Wojska Polskiego oraz poczty sztandarowe.

Uroczystość w siedzibie Dowództwa Generalnego poprzedziła Msza św. w intencji żołnierzy i pracowników DGRSZ, która została odprawiona w Katedrze Polowej Wojska Polskiego. Koncelebrował ją Biskup Polowy WP Wiesław Lechowicz.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X