Świąteczne spotkanie opłatkowe w Straży Ochrony Kolei

Tradycyjnie w okresie świątecznym funkcjonariusze i pracownicy Straży Ochrony Kolei wzięli udział w wigilijnym spotkaniu, które było okazją do przełamania się opłatkiem i złożenia świątecznych życzeń. Jak co roku Komenda Główna Straży Ochrony Kolei zorganizowała uroczystość o charakterze rodzinnym w Ordynariacie Polowym Wojska Polskiego. Przybyłych gości powitali Komendant Główny SOK dr inż. Józef Hałyk wraz ze swoimi zastępcami Pawłem Boczkiem oraz Jadwigą Kowalczyk. Uroczystość uświetniły kolędy w wykonaniu zespołu muzycznego Straży Ochrony Kolei.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
21 grudnia 2023
Drukuj
Pobierz
Świąteczne spotkanie opłatkowe w Straży Ochrony Kolei

W sali konferencyjnej Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego w Warszawie odbyło się wczoraj uroczyste spotkanie wigilijne. Wśród zaproszonych gości oprócz kadry kierowniczej Komendy Głównej SOK, byli przedstawiciele wszystkich szesnastu Komend Regionalnych SOK i Ośrodka Szkolenia Zawodowego SOK, którzy reprezentowali podległych im funkcjonariuszy i pracowników Straży Ochrony Kolei. Na spotkaniu opłatkowym obecni byli księża: Jego Ekscelencja Biskup Polowy Wojska Polskiego i Delegat KEP ds. Duszpasterstwa SOK Wiesław Lechowicz oraz Naczelny Kapelan SOK ks. prał. płk Zbigniew Kępa jak również przedstawiciele związków zawodowych Straży Ochrony Kolei.

Komendant Główny Straży Ochrony Kolei dr inż. Józef Hałyk, witając zebranych gości podkreślił rodzinny charakter uroczystości. Serdecznie podziękował wszystkim za przybycie, zwłaszcza funkcjonariuszom i pracownikom SOK za trud i ofiarną służbę na rzecz bezpieczeństwa publicznego na obszarze kolejowym. Komendant podsumował również kończący się 2023 rok, który był dla Straży Ochrony Kolei rokiem wyjątkowym ze względu na jubileusz z okazji 105. rocznicy powołania formacji. Podziękował także za pomoc i wsparcie, otrzymane w tak ważnym okresie.

Na zakończenie Komendant Główny SOK w imieniu własnym i kierownictwa Straży Ochrony Kolei życzył wszystkim pięknych, pełnych radości i spokoju Świąt Bożego Narodzenia, a w nadchodzącym Nowym 2024 Roku spełnienia planów zawodowych i prywatnych. Do życzeń przyłączyli się również Zastępcy Komendanta Głównego SOK Paweł Boczek i Jadwiga Kowalczyk. Życzenia zostały skierowane do wszystkich funkcjonariuszy i pracowników Straży Ochrony Kolei oraz ich rodzin. 

Uroczystość uświetniły kolędy w wykonaniu zespołu muzycznego Straży Ochrony Kolei. Część duchową spotkania poprowadził Biskup Polowy WP Wiesław Lechowicz. Zgodnie z tradycją biskup odczytał fragment Pisma Świętego oraz odmówilł modlitwę. Tradycyjnym elementem wspólnej wigilii było także poświęcenie opłatków, którymi podzielili się wszyscy uczestnicy spotkania.

Świątecznym akcentem na koniec radosnego spotkania był uroczysty poczęstunek wigilijny, w którym udział wzięli funkcjonariusze i pracownicy Straży Ochrony Kolei oraz wszyscy zaproszeni goście.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X