Strażnik SOK uratował mężczyznę

Funkcjonariusz Straży Ochrony Kolei z Oświęcimia, będący w czasie wolnym od służby, zauważył zataczającego się mężczyznę znajdującego się niebezpiecznie blisko torów kolejowych. Nie zwlekając ruszył na pomoc i ściągnął go z torowiska. Jego szybka reakcja zapobiegła tragedii - chwilę później przez to miejsce przejechał pociąg osobowy POLREGIO.
Autor tekstu
st. insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
29 maja 2026
Drukuj
Pobierz
Strażnik SOK uratował mężczyznę

Do zdarzenia doszło w czwartek, 28 maja br., na linii kolejowej Wadowice–Andrychów. Funkcjonariusz zauważył mężczyznę idącego tuż przy skrajni czynnego toru. Pomimo prób nawiązania kontaktu, mężczyzna nie reagował na wołanie, a komunikacja była znacznie utrudniona.

Wobec braku reakcji strażnik ściągnął go z torów i odprowadził w bezpieczne miejsce, po czym powiadomił odpowiednie służby. Zaledwie kilka chwil później po torze przejechał pociąg osobowy relacji Biała Głowna – Kraków Główny.

Dzięki zdecydowanej postawie funkcjonariusza SOK z Oświęcimia czwartkowe południe nie zakończyło się tragedią.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X