Straż Ochrony Kolei zapewni bezpieczne przejazdy na „Sylwestra Marzeń z Dwójką” w Zakopanem

Podobnie jak w okresie Świąt Bożego Narodzenia również w noc Sylwestrową i Nowy Rok Straż Ochrony Kolei będzie czuwała nad bezpieczeństwem podróżnych, także tych udających się na „Sylwestra Marzeń z Dwójką” do Zakopanego. Funkcjonariusze SOK będą strzec porządku publicznego w pociągach oraz na stacjach i dworcach kolejowych.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
29 grudnia 2023
Drukuj
Pobierz
Straż Ochrony Kolei zapewni bezpieczne przejazdy na „Sylwestra Marzeń z Dwójką” w Zakopanem

W związku z imprezą masową „Sylwester Marzeń z Dwójką” organizowaną przez Telewizję Polską S. A. na Górnej Równi Krupowej w Zakopanem, Komenda Regionalna Straży Ochrony Kolei w Krakowie przeprowadzi działania prewencyjno-porządkowe na terenie stacji Zakopane. Działaniami zostanie objęty cały obszar kolejowy i strategiczne obiekty na nim zlokalizowane oraz stacje i dworce kolejowe, a także tzw. „Trasa Zakopane”. Działania patrolowe będą prowadzone w pociągach pasażerskich na trasie Kraków Główny – Zakopane – Kraków Główny oraz linię nr 99 Chabówka – Zakopane.   

Działania krakowskiej SOK mają na celu zapewnienie właściwego poziomu bezpieczeństwa i porządku publicznego na obszarze kolejowym w trakcie przemieszczania się uczestników imprezy sylwestrowej oraz turystów. W dniach od 30 grudnia 2023 r. do 2 stycznia 2024 r. w zabezpieczeniu terenu kolejowego udział weźmie około 50 funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei z krakowskiej komendy i podległych jej posterunków, wyposażonych w najnowocześniejszy sprzęt i środki łączności oraz kilkanaście pojazdów służbowych. Ich działania wspierane będą przez Grupy Operacyjno-Interwencyjne z Krakowa i Tarnowa. Nasi funkcjonariusze będą także wspierani przez Małopolską Policję.

Dodatkowo teren kolejowy będzie monitorowany przy wykorzystaniu Systemu Ewidencji Pracy Eksploatacyjnej (SEPE) i Centrum Zarządzania Kryzysowego (CZK). Służba dyżurna SOK na bieżąco będzie współpracować z dyżurnym zakopiańskiej Policji, a także z dyspozytorem Ekspozytury Kierowania Ruchem Kolejowym w Krakowie oraz dyspozytorami przewoźników PKP Intercity, POLREGIO i Koleje Małopolskie.

Kierujący działaniami odpowiedzialny będzie za ich realizację na poszczególnych odcinkach pozostając w stałym kontakcie z dowódcą zabezpieczenia z ramienia Komendy Miejskiej Policji w Krakowie i Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem. Funkcjonariusze SOK będą dbali o bezpieczeństwo uczestników imprezy sylwestrowej zarówno podczas przemieszczania się z zakopiańskiego dworca kolejowego na Górną Równię Krupową, jak i w Nowy Rok w trakcie powrotu z nocnej imprezy do pociągów. Mundurowi zabezpieczą cały teren kolejowy w szczególności stację Zakopane, aby osoby które przybyły na ,,Sylwestera Marzeń” mogły bez żadnych przeszkód bezpiecznie wrócić do domów.

Patrole SOK będą na bieżąco reagować na wszystkie przypadki łamania prawa. Gdyby doszło do niebezpiecznego zdarzenia na obszarze kolejowym, w pociągu lub na dworcu, należy niezwłocznie zadzwonić na numer alarmowy SOK: 22 474 00 00. Zadbajmy wspólnie, aby koniec starego i początek Nowego Roku był dla nas wszystkich bezpieczny.

The gallery was not found!
Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X