Straż Ochrony Kolei włączyła się w akcję pomocy dzieciom pod nazwą „GORĄCZKA ZŁOTA PCK”

Straż Ochrony Kolei przystąpiła do 23 edycji ogólnopolskiej akcji „Gorączka Złota PCK". Środki zebrane podczas akcji są przeznaczone na dofinansowanie letniego wypoczynku dla dzieci. Poprzez akcję PCK funkcjonariusze i pracownicy SOK promują ideę wolontariatu – bezinteresownej pomocy drugiej osobie. W tym roku udało się zebrać ponad 56 kg. "złotych" monet.
Autor tekstu
Straż Ochrony Kolei
Data dodania
26 czerwca 2024
Drukuj
Pobierz
Straż Ochrony Kolei włączyła się w akcję pomocy dzieciom pod nazwą „GORĄCZKA ZŁOTA PCK”

Akcja „Gorączka Złota PCK” jest ogólnopolską inicjatywą od 23 lat organizowaną przez Polski Czerwony Krzyż, w którą zaangażowali się funkcjonariusze i pracownicy Straży Ochrony Kolei. Jej głównym celem jest zbiórka „złotych” monet o nominałach 1 grosz, 2 grosze i 5 groszy, o jak największej wadze. Oprócz wsparcia finansowego, akcja ma również wymiar społeczny, promując ideę wolontariatu.

Zbiórka monet była prowadzona zarówno w Komendzie Głównej Straży Ochrony Kolei, a także w podległych jej szesnastu Komendach Regionalnych. W rezultacie udało się uzbierać ponad 56 kilogramów monet. Zebrane środki zostaną przeznaczone na wsparcie edukacyjne, pomoce naukowe, wyprawki szkolne, letni wypoczynek oraz dofinansowanie do ciepłych posiłków w szkołach dla dzieci i młodzieży z najuboższych rodzin.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X