Straż Ochrony Kolei w trosce o bezpieczeństwo naszych babć i dziadków

Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
19 stycznia 2024
Drukuj
Pobierz
Straż Ochrony Kolei w trosce o bezpieczeństwo naszych babć i dziadków

Zadbajmy wspólnie o bezpieczeństwo naszych dziadków. Dołóżmy wszelkich starań, aby każdy senior czuł się bezpiecznie na obszarze kolejowym, w pociągu czy na dworcu. Drodzy seniorzy pamiętajcie, że zawsze możecie liczyć na pomoc funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei. Nie obawiajcie się o nią poprosić przy wsiadaniu do pociągu, jak również przy wysiadaniu z niego, bezpiecznym przekraczaniu przejść i przejazdów kolejowych.

Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka Straż Ochrony Kolei przypomina kilka zasad bezpieczeństwa na obszarze kolejowym:

– pamiętajcie, aby przekraczać tory kolejowe tylko w wyznaczonych miejscach i zawsze zachować czujność,

– na przejazdach kolejowo-drogowych możecie wejść i wjechać tylko wtedy, kiedy rogatki się podniosą i zgaśnie czerwona sygnalizacja świetlna.

Podróżując środkami komunikacji kolejowej, czy kupując bilet na dworcu, senior może paść ofiarą kieszonkowców. Dlatego też należy pamiętać, by nigdy nie zostawiać portfela przy kasie, a podczas płacenia za kolejowy bilet, nie pokazywać, że mamy przy sobie większą ilość gotówki. W czasie podróży pociągiem zachowajmy szczególną ostrożność, wybierajmy połączenia dzienne, bądźmy nieufni w stosunku do nieznanych nam osób, starajmy wybierać przedział, w którym siedzą inne osoby, w czasie podróży weźmy ze sobą tylko niezbędną gotówkę. Drogi seniorze, jeśli masz możliwość wybierz się w podróż pociągiem z inną osobą, we dwoje zawsze łatwiej zadbać o wspólne bezpieczeństwo.

Warto więc zadbać o bezpieczeństwo naszych seniorów i za każdym razem przypominać im o ich bezpieczeństwie, by nie stali się ofiarami przestępstw na ich szkodę. W przypadku, gdy dojdzie jednak do jakiegokolwiek zagrożenia czy kradzieży na obszarze kolejowym należy niezwłocznie powiadomić Straż Ochrony Kolei – 22 474 00 00. Funkcjonariusze SOK reagują na każde zgłoszenie.

Wszystkim babciom i dziadkom życzymy bezpieczeństwa i dużo zdrowia!

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X