Straż Ochrony Kolei pokazała co potrafi

Wczoraj w Gorzowie Wielkopolskim odbył się piknik pod nazwą „Z Nami Bezpieczniej”. Straż Ochrony Kolei zaprezentowała wysoki poziom wyszkolenia funkcjonariuszy SOK oraz nowoczesny sprzęt.
Autor tekstu
Straż Ochrony Kolei
Data dodania
20 czerwca 2018
Drukuj
Pobierz
Straż Ochrony Kolei pokazała co potrafi

Jak co roku w Gorzowie Wielkopolskim funkcjonariusze służb zostali zaproszeni do udziału w festynie „ Z Nami Bezpieczniej”. Impreza miała na celu przypomnieć rodzicom i dzieciom o zachowaniu zasad bezpieczeństwa podczas wakacji. Straż Ochrony Kolei cieszyła się największym zainteresowaniem, szczególnie wśród młodych uczestników pikniku.

Funkcjonariusze SOK zaprezentowali wysoki poziom sprawności fizycznej, znajomość sztuk walki oraz technik i taktyk interwencyjnych. Szczególnie efektowne było inscenizowane zatrzymanie kierowcy uzbrojonego w broń palną.

SOK zaprezentowała także wykorzystywany w codziennej służbie sprzęt. Dzieci miały możliwość obejrzenia wyposażonego w system kamer samochodu służbowego, przymierzenia kamizelki kuloodpornej czy wypróbowania sprzętu termowizyjnego.

W zeszłym roku podczas spotkań funkcjonariuszy SOK z dziećmi swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa na obszarze kolejowym poszerzyło łącznie 50 000 najmłodszych.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X