Straż Ochrony Kolei na posiedzeniu Rady Strategicznej RAILPOL

W dniach 29-30 maja 2024 roku w Madrycie odbyło się 50. posiedzenie Rady Strategicznej Railpol, w której udział wzięła Polska Straż Ochrony Kolei. Naszą formację w Hiszpani reprezentował – zastępca Komendanta Głównego SOK ds. ochrony Paweł Boczek.
Autor tekstu
Straż Ochrony Kolei
Data dodania
13 czerwca 2024
Drukuj
Pobierz
Straż Ochrony Kolei na posiedzeniu Rady Strategicznej RAILPOL

W międzynarodowym spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Policji Kolejowej z całej Europy oraz Stanów Zjednoczonych. Polską formację kolejową reprezentował Zastępca Komendanta Głównego SOK ds. ochrony – Paweł Boczek. Na radzie omawiano szereg ważnych tematów związanych z bezpieczeństwem w transporcie kolejowym. Szczególny nacisk położony został na kwestie związane z zabezpieczeniem bezpieczeństwa uczestników czerwcowego Euro 2024 w Niemczech oraz letnich Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Dla hiszpańskich gospodarzy spotkanie miało symboliczne znaczenie, ponieważ zbiegło się z 200-setną rocznicą powołania Policji Hiszpańskiej oraz rocznicą zamachu bombowego na pociąg w Madrycie, który miał miejsce w 2004 r.

Swoje wykłady eksperckie wygłosili przedstawiciele europejskich organizacji EMPAKT – odnośnie wielodyscyplinarnej i wieloagencyjnej współpracy operacyjnej w celu zwalczania przestępczości zorganizowanej w Unii Europejskiej oraz ROADPOL– Europejska Organizacja Policji Ruchu Drogowego.

Zarząd RAILPOL podziękował gospodarzom za organizację tak ważnego przedsięwzięcia, przedstawił nowych reprezentantów Policji biorących udział Radzie oraz współpracę z organizacjami międzynarodowymi, w tym m.in. COLPOFER.

Podsumowano też działania mające charakter międzynarodowy przeprowadzone w tym roku na obszarze kolejowym pod patronatem Grup Roboczych mających na celu zwalczanie przestępczości w transporcie kolejowym. Przewodniczący Grup Roboczych RAILPOL omówili zakres działalności swoich grup roboczych i realizowanych programów.

Na koniec spotkania Dyrektor Zarządzający Railpol podziękował wszystkim za aktywny udział w spotkaniu, za przekazane informacje i życzył realizacji podjętych przez Grupy Robocze projektów oraz pomyślnych działań międzynarodowych mających pozytywny wpływ na bezpieczeństwo kolejowe.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X