Straż Ochrony Kolei i Fundacja Pacta K9 rozpoczynają współpracę szkoleniową

25 maja 2026 roku w sali konferencyjnej w Warszawie podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy Komendą Główną Straży Ochrony Kolei a Fundacją Pacta K9. Dokument otwiera drogę do realizacji wspólnych przedsięwzięć szkoleniowych, treningowych i edukacyjnych związanych z bezpieczeństwem na obszarze kolejowym.
Autor tekstu
st. insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
25 maja 2026
Drukuj
Pobierz
Straż Ochrony Kolei i Fundacja Pacta K9 rozpoczynają współpracę szkoleniową

Porozumienie zostało podpisane przez Komendanta Głównego Straży Ochrony Kolei Jarosława Garstkę oraz Prezesa Fundacji Pacta K9 Mariusza Lisa. Współpraca obejmie organizację wspólnych treningów, warsztatów, ćwiczeń i szkoleń dla funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei, pracowników oraz wolontariuszy fundacji.

W ramach współpracy Strony będą wymieniać doświadczenia, materiały szkoleniowe oraz dobre praktyki związane z bezpieczeństwem i nowoczesnymi metodami szkolenia. Istotnym elementem działań będzie również możliwość korzystania z infrastruktury szkoleniowej, specjalistycznego sprzętu oraz wspólne doskonalenie metodyki prowadzenia ćwiczeń.

Porozumienie przewiduje także realizację inicjatyw badawczych i projektów wspierających rozwój kompetencji zawodowych uczestników szkoleń. Wszystkie działania będą prowadzone z uwzględnieniem aktualnych możliwości organizacyjnych oraz obowiązujących przepisów.

Podpisane porozumienie stanowi ważny krok w budowaniu współpracy pomiędzy Strażą Ochrony Kolei a organizacją specjalizującą się w szkoleniach i działaniach związanych z wykorzystaniem psów służbowych oraz bezpieczeństwem.

Foto. st. spec. Jakub Pełka

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X