Straż Ochrony Kolei czuwała nad bezpieczeństwem uczestników Pol’and Rock Festival

Od 1 do 8 sierpnia 2023 roku Straż Ochrony Kolei realizowała wzmożone działania związane z zabezpieczeniem przejazdu uczestników imprezy masowej ,,Pol’and’Rock Festival – 2023’’. Tegoroczna impreza zorganizowana przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbyła się na lotnisku Czaplinek – Broczyno. Nad bezpieczeństwem podróżnych podczas trwającej XXVIII edycji festiwalu czuwało ponad 100 funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
8 sierpnia 2023
Drukuj
Pobierz
Straż Ochrony Kolei czuwała nad bezpieczeństwem uczestników Pol’and Rock Festival

W zabezpieczenie tegorocznego ,,Pol’and’Rock Festival’’ zaangażowani byli zachodniopomorscy funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei, wspierani przez mundurowych z innych województw, w tym Komend Regionalnych SOK z Poznania, Gdańska, Zielonej Góry, Bydgoszczy, Warszawy, Łodzi, Krakowa, Kielc, Przemyśla, Opola, Katowic i Wrocławia oraz Policję, dbając o bezpieczny przebieg wydarzenia.  Łącznie ponad 100 funkcjonariuszy SOK czuwało nad bezpieczeństwem podróżujących uczestników imprezy. Ponadto funkcjonariuszy liniowych wspierały również Grupy Operacyjno-Interwencyjne.

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei dbali przede wszystkim o bezpieczeństwo na obszarze kolejowym w rejonie odbywającego się festiwalu, a także w pociągach i na dworcach kolejowych. Zarówno na stacjach pośrednich, jak i w samym Czaplinku mundurowi zwracali szczególną uwagę na wszelkie zagrożenia zdrowia i życia oraz strzegli ładu i porządku publicznego zarówno w dzień, jak i w nocy. Nasze działania, jak zwykle przy tego rodzaju skali, były wspierane przez funkcjonariuszy Policji.

W tym roku podczas zabezpieczenia XXVIII edycji ,,Pol’and’Rock Festival’’ panowały bardzo trudne warunki atmosferyczne. Ulewy i silny wiatr, zwłaszcza podczas powrotów uczestników festiwalu do miejsc zamieszkania wymagały ogromnego zaangażowania i czujności naszych funkcjonariuszy. Mundurowi czuwali również nad bezpieczeństwem na przejazdach kolejowo-drogowych, gdzie warunki atmosferyczne utrudniały jazdę i przemieszczanie się pieszych.

Funkcjonariusze pełniący służbę, w większości spotkali się z sympatią, pozdrowieniami i z reguły uprzejmym zachowaniem. Od pierwszego dnia, czyli 3 sierpnia do ostatniego 6 sierpnia, poza drobnymi interwencjami wobec osób zakłócających ład i porządek publiczny, Straż Ochrony Kolei nie odnotowała zdarzeń zagrażających bezpieczeństwu podróżnych.

Foto: st. str. Wojciech Trześniewski – IOKP Inowrocław

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X